Kimetto zaběhl v Chicagu čtvrtý nejrychlejší maratón historie

Chicago

Vítězem Chicagského maratónu se stal keňský běžec Dennis Kimetto v traťovém rekordu 2:03:45 hodiny, jímž se zároveň postaral o čtvrtý nejrychlejší čas historie. Za nedávným světovým rekordem Wilsona Kipsanga z Berlína zaostal o 22 sekund.

Vítězem Chicagského maratónu se stal keňský běžec Dennis Kimetto.

Dosavadní chicagské maximum Etiopana Tsegaye Kebedeho vylepšil Kimetto téměř o minutu. V závěru závodu se devětadvacetiletý vytrvalec odpoutal od krajana Emmanuela Mutaie, kterého nakonec porazil o sedm sekund.

Kimetto letos vyhrál už druhý maratón, v únoru triumfoval v Tokiu rovněž v traťovém rekordu. Za vítězství v Chicagu inkasoval 100 tisíc dolarů, dalších 75 tisíc obdržel za překonání rekordu.

Mezi ženami vyhrála Keňanka Rita Jeptoová v osobním rekordu 2:19:57 a vynahradila si loňský ročník, kdy ve finiši prohrála souboj o prvenství o jedinou sekundu.

Šlo o první velký maratón v USA po dubnovém Bostonském maratónu, který poznamenal teroristický útok, při kterém zahynuli tři lidé a dalších 260 osob bylo zraněno. V Chicagu se proto běželo za zvýšených bezpečnostních opatření.