Hlavní obsah

Na Zlaté tretře bude skákat tyčkařský rekordman Duplantis

6. 5. 2021 12:01Aktualizováno 6. 5. 2021 12:27

Atletickou Zlatou tretru ozdobí světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Start jednadvacetileté švédské hvězdy potvrdil promotér ostravského mítinku Miroslav Černošek v rozhovoru pro server iSport.cz. Mítink zlaté kategorie World Continental Tour se uskuteční 19. května a Duplantis se na něm utká s již dříve avizovaným úřadujícím dvojnásobným mistrem světa Samem Kendricksem z USA.

Foto: Profimedia.cz

Atletickou Zlatou tretru ozdobí světový rekordman ve skoku o tyči Armand DuplantisFoto: Profimedia.cz

Článek

"Pro mítink je to bomba! Armand Duplantis je nejlepší atlet současnosti. Je opravdu hvězdný, sympatický kluk, skáče neskutečné výšky," konstatoval Černošek.

Duplantis dorazí do Ostravy jako nejlepší světový atlet uplynulého roku. Vloni v hale posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem.

Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých v minulém roce nastoupil. V letošní halové sezoně překonal šestimetrovou hranici čtyřikrát s maximem 610 cm a v Toruni získal evropský titul v rekordu šampionátu 605.

Jeho souboj s Kendricksem bude v Ostravě i odvetou za předloňské mistrovství světa v Dauhá, kde oba překonali 597 cm, ale titul obhájil Američan díky lepšímu zápisu.

V letošní začínající venkovní sezoně vede Duplantis světové tabulky výkonem 590 cm, Kendricks je druhý s výkonem o čtyři centimetry horším. Na Zlaté tretře by měl být v ohrožení Kendricksův rekord mítinku 593 cm z předloňska.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Reklama

Sdílejte článek