Ani 54 bodů Adetokunba nestačilo Milwaukee v NBA k výhře nad Indianou

Basketbalisté Milwaukee v NBA prohráli na palubovce Indiany 124:126, přestože jejich hvězda Janis Adetokunbo vytvořila 54 nastřílenými body rekord sezony. Pro Bucks, kterým chyběla druhá hlavní hvězda Damian Lillard, to byla třetí porážka v sezoně. Indiana se třetí výhrou v řadě dostala před Milwaukee na třetí místo Východní konference. Těsnou výhru uhrála i Atlanta, která zásluhou 41 bodů Trae Younga udolala Orlando 120:119. Zápas se hrál na neutrální půdě v Mexiku.

Řecký basketbalista Milwaukee Janis Adetokunbo (vlevo) v duelu proti Indianě.

Adetokunbo byl v minulém utkání přísně vyloučen a naštvání využil k motivaci předvést dobrý výkon. Jenže vstup do zápasu se Milwaukee nepovedl a už v první čtvrtině Indiana vedla 30:12. Ve druhé čtvrtině to Adetokunbo vzal na sebe a 18 body nastartoval tým k obratu. Ve třetí čtvrtině dal dokonce 20 bodů a Bucks vedli o 10 bodů. Jenže v posledních pěti minutách už ho Pacers dokázali ubránit a nedovolit mu ani bod a sami otočili skóre šňůrou 18:4. Adetokunbo zůstal jediný bod za svým osobním rekordem a tři body za rekordem klubu, který drží Michael Redd.

„Museli jsme se vyrovnat s hráčem,který byl dnes extrémně ve formě. Ale i my zakončovali velmi dobře. V závěru jsem trochu zariskovali v obraně a vytvořili tam chaos, aby nám Janis nedal přes 60 bodů. A naštěstí nám to přineslo výhru,“ řekl trenér Indiany Rick Carlisle. Tyrese Haliburton pomohl Indianě 29 body a 10 asistencemi, Bennedict Mathurin měl 26 bodů a 11 doskoků a Myles Turner 21 bodů.Celkem si Pacers pomohli 20 trojkami.

Hráči Atlanty s Orlandem promovali NBA v Mexiku a nabídli divákům napínavou podívanou. Magic ještě osm minut před koncem vedli o 11 bodů, ale Atlanta se dokázala vrátit do hry a minutu před koncem srovnat. Franz Wagner pak sice vrátil Orlandu vedení, ale 30 vteřin před koncem trefil trojku Dejounte Murray a ta rozhodla o výhře Hawks.

Na druhé straně totiž šanci na obrat nevyužil Paulo Banchero, autor 17 bodů. Nejlepším střelcem Magic byl s 21 body Jalen Suggs. Hned sedm hráčů mělo dvouciferný počet bodů.