Basketbalisté Nymburka uspěli na hřišti USK, Brno vyhrálo jasně v Opavě

Nymburští basketbalisté se vítězstvím 84:77 na palubovce USK Praha ujali ve čtvrtfinále play off nejvyšší soutěže vedení 2:1 na zápasy. Opava po dvou těsných výhrách v Brně doma podlehla jednoznačně 73:107. Obě série na čtyři vítězství budou pokračovat v pátek.

Ilustrační foto.

Obhájce titulu Nymburk vstoupil do čtvrtfinále výhrou o 42 bodů, ale ve druhém domácím zápase USK o tři body podlehl. Na Folimance si dnes osmnáctinásobní šampioni vypracovali náskok až 23 bodů v úvodu poslední čtvrtiny, ale domácí ještě dokázali utkání zdramatizovat. V závěru stáhli rozdíl na pět bodů, koncovku však zvládl lépe favorit.

Nejlepším hráčem zápasu byl Lockett, jenž přispěl k vítězství Nymburka 21 body, devíti doskoky a šesti asistencemi. Za USK dal 15 bodů Samoura.

Brno do utkání v Opavě vlétlo šňůrou 9:0 a již v první čtvrtině vedlo o 17 bodů. Vicemistrům z posledních dvou sezon se povedlo v druhé části vyrovnat, ale sami ani jednou nevedli. Hosté si udržovali náskok, který výrazně navýšili v poslední čtvrtině výhrou 30:10.

Opavě nepomohlo 26 bodů kapitána Šiřiny, Brno táhl autor 23 bodů Culpepper.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápasy:
USK Praha - Nymburk 77:84 (15:22, 32:44, 53:74)
Nejvíce bodů: Samoura 15, Švec 14, Pipes 12 - Lockett 21, Boeheim 10, Palyza a Kříž po 9. Stav série: 1:2.
Opava - Brno 73:107 (19:31, 41:52, 63:77)
Nejvíce bodů: Šiřina 26, Farský 12, Slavík 11 - Culpepper 23, Chatman 16, Pointer 15. Stav série: 2:1.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.