Basketbalisté Opavy v Evropském poháru poprvé v sezoně vyhráli

Basketbalisté Opavy na třetí pokus v sezoně v Evropského poháru FIBA uspěli a ve 3. kole doma porazili Levice 80:70. Posunuli se na 3. místo skupiny D před svého soupeře, který prohrál i potřetí. Další zápas čeká svěřence trenéra Petra Czudka za týden v kyperské Nikósii proti Keravnosu.

Basketbal - ilustrační foto.

Blízko k druhému double double za sebou měl v dresu vítězů americký pivot Dontay Bassett, který byl se 17 body nejlepším střelcem týmu a připsal si devět doskoků. O bod méně zaznamenal Jakub Mokráň.

Opava předvedla skvělý vstup do utkání a v čase 3:04 vedla 11:0. Nejdříve si připsal pět bodů Jakub Slavík, po něm dal také trojku Filip Zbránek, který přidal úspěšnou šestku, a sérii završil Mokráň. Hosté ale stáhli v první čtvrtině ztrátu na jediný bod.

V úvodu druhé čtvrtiny dokonce dostal slovenského mistra poprvé do vedení Deshawn Freeman, ale Slezané odpověděli sedmibodovou šňůrou a vzápětí i ještě o jeden bod další a vedli 31:21. Hosté do poločasu snížili na rozdíl šesti bodů a znovu se jim to povedlo na startu třetí čtvrtiny.

Potom ale Opava předvedla definitivní trhák jednou trojkou Bassetta a dvěma Mokráně, kteří získali dosud nejvyšší náskok v utkání 15 bodů. V úvodu poslední čtvrtiny vedli domácí dokonce 69:45. V závěru dovolili soupeři snížit na desetibodový rozdíl.