Flammes Carolo - KP Brno 120:46Basketbalistky KP Brno prohrály v Eurocupu ve Francii o 74 bodů

Basketbalistky KP Brno prohrály ve třetím kole Evropského poháru na palubovce Flammes Carolo vysoko 46:120. Po předchozí porážce v Angers neuspěly ani ve druhém zápase s francouzským protivníkem. V tabulce skupiny L jim po polovině zápasů patří třetí místo.

Ostřílený severofrancouzský celek s několika hráčkami se zkušenostmi z WNBA dominoval od úvodních minut a nepřipustil jakoukoliv komplikaci na cestě za jasným vítězstvím. Už v poločase vedl semifinalista předloňského ročníku Eurocupu rozdílem 33 bodů.

Pro mladý brněnský tým byl duel další možností okusit mezinárodní basketbal a získat zkušenosti. Při absenci nemocné pivotky Kateřiny Galíčkové se nejlepší střelkyní Brňanek stala Soňa Světlíková s 15 body.

Ve druhém zápase skupiny vyhrál Angers v Dubrovníku nad tamní Ragusou 92:55. Příští středu si Královo Pole zahraje odvetu v Dubrovníku, který doma porazilo 71:68.

Druhý brněnský celek Žabiny měly ve čtvrtek odehrát duel skupiny K v Lyonu, ale kvůli onemocnění čtyř hráček covidem tým do Francie neodcestoval. Náhradní termín zápasu zatím nebyl stanoven.