Žabiny Brno - San Sebastian 79:71Basketbalistky Žabin v Eurocupu zaznamenaly první výhru

Basketbalistky Žabin zdolaly v 5. kole Evropského poháru San Sebastian 79:71, ve skupině K zaznamenaly první vítězství a stále mají naději na postup do play off.

Zleva Gnere Dembeleová ze San Sebastianu a Bria Holmesová z Žabin.

Český vicemistr odehrál ve skupině o zápas méně. Stále není uzavřen osud jeho listopadového duelu v Lyonu, kam Brňanky kvůli covidu-19 neodcestovaly. Vedení soutěže zápas zkontumovalo 20:0 ve prospěch francouzského týmu, Žabiny mají ještě možnost se proti tomuto verdiktu do konce týdne odvolat.

V dnešním utkání se Brňankám vydařil začátek, precizní obranou dostaly soupeřky pod tlak. Zkušený španělský celek ale kontroval v dalším průběhu dobrou střelbou i kombinacemi.

Drama vyvrcholilo ve čtvrté čtvrtině. Tři a půl minuty před koncem šly Španělky do jednobodového vedení, ale Žabiny si jej vzaly zpět. Závěr táhla bosenská reprezentantka Kněževičová, nejlepší střelkyní týmu byla ale se 17 body Záplatová.

"Je to pro nás cenné vítězství, dokázali jsme si, že do této silné skupiny patříme. Základem úspěchu byla dnes obrana, výhru jsme ubojovaly," řekla Petra Záplatová v pozápasovém rozhovoru pro Českou televizi.

Poslední zápas skupiny sehrají Brňanky doma příští středu v 17:00 s Lyonem.