Hlavní obsah

Hruban opouští po deseti letech Nymburk

22. 7. 2022 17:10

Kapitán basketbalové reprezentace Vojtěch Hruban opouští po deseti letech mistrovský Nymburk. Dvaatřicetiletý křídelní hráč přestoupil do anglického týmu London Lions, kde bude hrát vedle nejvyšší britské soutěže také EuroCup. Středočeský klub o tom informoval na svém webu.

Foto: @BasketballNymburk , Facebook

Vojtěch Hruban opouští Nymburk

Článek

"Samozřejmě bychom rádi měli Vojtu Hrubana i nadále v našem dresu, ale za deset let v Nymburce vyrostl v hráče evropského kalibru a je logickým vyústěním, že jde za zahraniční výzvou. Přejeme mu, ať zkušenosti získané v Nymburce ukáže naplno kromě reprezentace také v zahraničí," řekl generální ředitel Nymburka Ondřej Šimeček.

Hruban působil v Nymburce od roku 2012. Získal s ním devět mistrovských titulů a třikrát se stal nejužitečnějším hráčem finálové série. Za Nymburk odehrál 591 zápasů a je se 6405 body druhým nejlepším střelcem klubové historie. Více bodů nastřílel ve středočeském týmu jen čtyřicetiletý pivot Petr Benda.

Pražský rodák startoval také v Lize mistrů, kde je zapsaný jako nejlepší střelec v historii soutěže. V sezoně 2019/20 se dostal do ideální sestavy celého ročníku. "Nesmazatelně se zapsal do historie nymburského basketbalu a uvidíme, jestli uplynulá sezona byla jeho poslední kapitolou, nebo jestli někdy v budoucnu ještě nějakou přidá," uvedl Šimeček.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Vojtěch Hruban (vlevo) a Ondřej Balvín na letišti Václava Havla v Praze.

Bývalý hráč USK Praha se v 32 letech vydává na první zahraniční angažmá v kariéře. "Děkuji vedení klubu, že mi v roce 2012 dali šanci a umožnili mi zahrát si elitní evropský basketbal. Trenérům, kteří ze mě udělali lepšího hráče i člověka. Fanouškům, kteří nás vždy podporovali, i když se nedařilo. A hlavně chci poděkovat všem spoluhráčům, se kterými jsme toho zažili opravdu hodně. Bude hodně divné přijít do šatny, kde už nebudou sedět Petr Benda a Martin Kříž," řekl Hruban, o nějž měly údajně zájem také Málaga nebo turecký celek Tofas Bursa.

Jeho nový klub hraje nejvyšší soutěž od roku 2012 a získal jeden mistrovský titul a dvě stříbrné medaile. V posledních dvou sezonách neprošel přes kvalifikaci do Ligy mistrů a vloni hrál FIBA EuropeCup. Vedle Hrubana přišli do týmu také řecký pivot se zkušenostmi s NBA Kostas Kufas, rozehrávač a vítěz Ligy mistrů Kareem Queeley nebo hvězda britské reprezentace Ovie Soko.

"V průběhu léta jsem měl na stole několik nabídek z velmi dobrých evropských týmů. Pak přišla ta od London Lions, která vše ostatní smetla ze stolu. Je to mladý a ambiciózní klub, který se chce prosadit v evropských pohárech. Tým je poskládaný zajímavě a celý projekt se mi velmi líbí. Také se nám jako rodině líbil Londýn jako místo na žití. Po této nabídce už nebylo co řešit. Těším se na nové výzvy, zápasy, dobrou sezonu v EuroCupu a že k těm mnoha českým titulům snad přidám i britský," řekl Hruban.

Nymburk se během pár dní musí vyrovnat s další velkou ztrátou. Středočeský klub opustil ve středu slovinský trenér Aleksander Sekulič, který se dohodl na rozvázání smlouvy a zamířil do Krasnodaru. V týmu již nebude působit ani rozehrávač Colbey Ross, jenž odešel do Varese.

"Je to pro nás zároveň příležitost začít budovat nový tým a dát prostor dalším hráčům, aby z nich vyrostly výrazné osobnosti podobně jako z Vojty Hrubana. Usilovně pracujeme na tom, abychom do nové sezony šli s kádrem, který obhájí titul a bude konkurenceschopný v Evropě," dodal Šimeček.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.