Hlavní obsah

U basketbalistů Nymburka skončil trenér Sekulič, klub hledá náhradu

20. 7. 2022 12:33

U basketbalistů Nymburka skončil trenér Aleksander Sekulič. Slovinský kouč odchází do ruského klubu Kubaň Krasnodar a jeho nástupce čeští šampioni zatím hledají. Pokračovat nebude ani americký rozehrávač Colbey Ross, který zamířil do italského týmu Pallacanestro Varese.

Foto: Josef Vostárek, ČTK

Basketbalový trenér Aleksander Sekulič (na snímku z 24. května 2022) končí na lavičce českého mistra Nymburka. Slovinský kouč odchází do Krasnodaru, jeho nástupce klub hledá.

Článek

Sekulič měl smlouvu ještě na další rok. "Naším plánem bylo ve spolupráci pokračovat. Trenér ale dostal zajímavou nabídku a po diskuzi uvnitř klubu jsme se rozhodli jeho žádosti vyhovět a uvolnit ho," řekl generální ředitel nymburského klubu Ondřej Šimeček na klubovém webu.

Čtyřiačtyřicetiletý kouč působil u týmu od roku 2017, kdy se stal asistentem tehdejšího hlavního trenéra Orena Amiela. Po Amielově odchodu vloni mužstvo převzal a vyhrál s ním v tomto roce osmnáctý mistrovský titul. Nepodařilo se mu ale obhájit vítězství v domácím poháru a v Lize mistrů skončil Nymburk v základní skupině.

Před dvěma lety se Sekulič stal také trenérem slovinské reprezentace, s níž skončil čtvrtý na olympijských hrách v Tokiu. Spolu s ním odchází také chorvatský asistent Jurica Žuža.

Krasnodar patřil v minulosti k účastníkům Evropské ligy, před šesti lety skončil v prestižní soutěži třetí. V roce 2013 triumfoval v Eurocupu. Po vojenské invazi Ruska na Ukrajinu byl však z evropských pohárů, stejně jako jiné ruské kluby, vyloučen.

Sekulič se rozhodl pro angažmá v Rusku, přestože po uvalených sankcích většina zahraničních sportovců a trenérů ze země spíše odchází. "Pět let v Nymburce pro mě bylo úžasných z basketbalového i osobního hlediska. Moje plány do budoucna byly úzce spjaty s Nymburkem, ale někdy je třeba plány přehodnotit. Dostal jsem příležitost k velkému kroku v kariéře a novým profesním výzvám. S těžkým srdcem jsem se rozhodl oddělit se od společné cesty," uvedl Sekulič.

"Lokomotiv v minulosti dosahoval mimořádných výsledků s vynikajícími trenéry. Mým úkolem a přáním je v tom pokračovat. Budeme se snažit, aby se fanoušci i nadále mohli radovat z úspěchů, ale moji předchůdci nastavili laťku vysoko," řekl kouč na webu ruského klubu.

Vedení Nymburka má za něj vyhlédnuto několik potenciálních nástupců. O novém trenérovi chce mít jasno do druhé poloviny srpna. "Hledání trenéra je náročný proces, který vyžaduje čas. Máme ale několik vytipovaných jmen a věříme, že do startu přípravy 22. srpna najdeme kouče podobných kvalit, jako byli jeho předchůdci," řekl Šimeček

V týmu českého mistra nebude pokračovat ani třiadvacetiletý rozehrávač Ross. Čerstvý vítěz letní ligy NBA s Portlandem odešel do Varese. Oba týmy jeho přesun oznámily na facebooku.

Reklama

Související témata: