Hlavní obsah

Klíčový zápas na ME! Šance na výhru je velká, tuší opora mladých basketbalistek

10. 8. 2022 13:38

České basketbalistky do 18 let ve středu v rámci mistrovství Evropy čeká důležité utkání rozhodující o postupu do další fáze turnaje. Po jednom vítězství a dvou porážkách v základní skupině se výběr trenéra Viktora Pruši v osmifinálovém souboji střetne s Tureckem. „Šance na výhru je veliká," burcuje křídelnice Emma Čechová.

Foto: Česká basketbalová federace

Křídelnice české basketbalové reprezentace do 18 let Emma Čechová.

Článek

Tvrdíte, že šance na postup je velká. Co vás k tomu vede?

Zápas s Tureckem je extrémně důležitý, chceme postoupit. Šance na výhru je z mého úhlu pohledu poměrně veliká, Turecko je spíše pomalejší tým zakládající si na signálech. My se snažíme hrát hodně rychlý basketbal, takže si myslím, že v tom bude naše výhoda. Samozřejmě pokud chceme vyhrát, musíme předvést opravdu dobrý výkon po celém hřišti. A hlavně trefovat šance.

Ze tří zápasů ve skupině jste vyhrály jen jeden. Jak hodnotíte dosavadní průběh šampionátu?

Úvodní zápas s Belgií se nám povedl, druhý zápas proti Řecku už tolik ne – vedly jsme o 16 bodů, ale bohužel v druhé polovině jsme to vypustily, nebyly jsme ve své kůži a domácí tým zvítězil. Třetí zápas proti Lotyšsku byl velice dobrý, i když jsme prohrály. Nepadalo nám to tam, ale herně to byl jeden z našich nejlepších zápasů.

Foto: Česká basketbalová federace

Trenér českých basketbalistek do 18 let Viktor Pruša.

Překvapilo vás, jakou máte v Řecku podporu fanoušků?

Jsme jim moc vděční, máme jich tu hodně. Podporují nás při každém zápase, věří v nás. Už se moc těšíme na zápas s Tureckem, který navíc odehrajeme v nové hale.

Co pro vás znamená možnost reprezentovat Česko?

Je to velká čest. Dostala jsem i nabídku od Rakouska, že bych mohla reprezentovat je, ale to bych si musela vzít rakouské občanství. Jsem moc vděčná za to, že na turnaji můžu být a oblékat český dres.

Jak si zatím šampionát užíváte?

Atmosféra v týmu je skvělá. Už minulý rok jsem byla v širší nominaci na Challenger, ale bohužel jsem se poslední den zranila, tak jsem ráda, že tady můžu být aspoň tenhle rok. Moc si to užívám. Když máme volný čas, hrajeme karty, povídáme si, je to zkrátka super. Teď to chceme přetavit také do dobrého výsledku.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.