Hlavní obsah

Krejčí byl během rehabilitace zařazen na soupisku farmy Oklahomy

29. 1. 2021 18:10

Basketbalista Vít Krejčí byl během rehabilitace po zářijové operaci kolena zařazen na soupisku záložního týmu NBA Oklahoma City Thunder, který si českého rozehrávače vybral v listopadu na 37. pozici draftu. Do mužstva Oklahoma City Blue hrajícího G-League se přesunul oficiálně ze španělské Zaragozy.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Vít Krejčí na archivním snímku během odletu basketbalové reprezentace na MS 2019 do Číny.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

"S Vítkem jsme v neustálém kontaktu, rehabilitace probíhá podle plánu. Pracujeme na jeho zdravotní kondici a brzkém návratu na hřiště," uvedl hráčův agent Phillip Parun ze společnosti PPGSport/Octagon.

Dvacetiletý Krejčí si v duelu španělské ligy proti Realu Madrid 25. září přetrhl přední zkřížený vaz v koleni. Při operaci se zjistilo, že má poškozené i oba menisky. Doba jeho rekonvalescence se odhadovala na osm až dvanáct měsíců.

Krejčí byl draftován jako pátý český basketbalista v historii. Dvacetiletého rodáka ze Strakonic si vybral ve druhém kole Washington, ale vzápětí jej vyměnil do Oklahoma City.

Draftem NBA prošli dosud čtyři Češi, kteří se také jako jediní v soutěži objevili. Jiřího Zídka mladšího si vybralo v roce 1995 na 22. pozici Charlotte, o sedm let později si zvolila na 15. místě Philadelphia Jiřího Welsche. V roce 2011 byl šestkou draftu díky zájmu Washingtonu Jan Veselý a stejný klub si před osmi lety vybral na 32. pozici Tomáše Satoranského, současného hráče Chicaga.

Reklama

Sdílejte článek