Denver - Charlotte 119:115Nezastavitelný Jokič si vylepšil rekord, Boston v NBA znovu prohrál s Orlandem

Dvojnásobný nejlepší basketbalista NBA Nikola Jokič se znovu zapsal do historie soutěže, protože Denveru pomohl k výhře 119:115 nad Charlotte triple doublem za 40 bodů, 27 doskoků a 10 asistencí. Jediným hráčem, který měl ještě lepší čísla, byl Wilt Chamberlain: v roce 1968 nasbíral 53 bodů, 32 doskoků a 14 asistencí. Pro Jokiče bylo 27 doskoků osobním rekordem.

Nikola Jokič předvedl další výborný výkon

Kariérní maximum si vylepšil i Jordan Poole, který 43 body zařídil Golden State výhru 126:110 nad Torontem. Boston podruhé za sebou podlehl Orlandu 92:95 a pozici nejlepšího týmu soutěže přepustil Milwaukee.

Jokič pod košem zcela dominoval. V poločase měl na kontě 20 bodů a dál sbíral jeden doskok za druhým. Ve druhé čtvrtině pomohl smazat dvanáctibodový náskok Charlotte a naopak Nuggets si vytvořili vedení až o 16 bodů. Jenže hostům se povedlo znovu se dotáhnout a 13 vteřin před koncem byl rozdíl už jen dva body, než Jokič dvěma trestnými hody výhru potvrdil.

Přes 40 bodů se dostali také Kevin Durant a Poole (43). Durant s Kyriem Irvingem, autorem 38 bodů, zařídili Brooklynu výhru 124:121 nad Detroitem a zároveň šestou výhru Nets v řadě. Nikdo jiný z týmu nedal více než 11 bodů.

Brooklyn přitom prohrával v poločase o 17 bodů, ale Durant ve třetí čtvrtině nastřílel 26 bodů, více než celý tým soupeře dohromady, a zápas otočil. "Chytil jsem se trestnými hody a pak jsem měl od spoluhráčů dobré clony. Hlavní ale bylo, že se mi dařilo v obraně, protože to mě vždy nakopne i do útoku," řekl Durant.

Poole skvěle zastoupil zraněného Stephena Curryho a táhl Warriors za výhrou, která pro ně byla první v sezoně bez Curryho na hřišti po pěti prohrách. "Každý musí udělat krok dopředu, když nemáme našeho lídra a jednoho z nejlepších hráčů vůbec. A to se nám dnes povedlo," řekl Poole, který si o pět bodů vylepšil osobní rekord.

Minnesota pokořila klubový rekord v počtu bodů za zápas, Chicago přehrála 150:126. Pro Bulls to byl čtvrtý nejhorší zápas v inkasovaných bodech a nejhorší od roku 1982, kdy dostali 152 bodů od Detroitu. Timberwolves zářili, přestože postrádali pivoty Rudyho Goberta a Karla-Anthonyho Townse. Nejlepším střelcem byl s 37 body Anthony Edwards, Minnesota dala 23 trojek.

Orlando podruhé za sebou uspělo proti dosud nejlepšímu týmu ligy Bostonu a připsalo si šestý triumf za sebou. Boston postrádal z osobních důvodů nejlepšího střelce Jaysona Tatuma, přesto byl favoritem, ale stejně jako v pátek zaváhal v koncovce.

Poté, co minutu před koncem snížil na rozdíl bodu, dovolil soupeři strávit téměř celou poslední minutu v útoku díky dvěma útočným doskokům a zisku. Celtics tak museli faulovat a Moritz Wagner výhru potvrdil trestnými hody. Grant Williams těžkou trojkou na vyrovnání neuspěl.

"Když dvakrát vyhrajete na hřišti tak dobrého týmu, je to velké povzbuzení. Teď víme, že můžeme hrát s každým," řekl nováček Paolo Banchero, který byl s 31 body nejlepším střelcem Orlanda.

Z výhry se radovali i basketbalisté Lakers, kteří doma zdolali Washington 119:117. Rozhodující koš dal smečí sedm vteřin před koncem Thomas Bryant, jenž v základní sestavě nahradil zraněného Anthonyho Davise. Lakers táhl s 33 body a 9 asistencemi LeBron James. Pro Washington to byla už desátá porážka za sebou.

"Je to frustrující. Chtěli jsme dostat míč z rukou LeBrona a málem jsme ho i získali, jenže místo toho jsme propadli a dostali snadný koš," litoval koncovky trenér Washingtonu Wes Unseld.

3.Utah32171553,1
4.Minnesota30151550,0