New Orleans - Milwaukee 119:128Nový lídr NBA Milwaukee porazilo New Orleans, Adetokunbo dal 42 bodů

Basketbalisté Milwaukee uspěli v prvním zápase v roli nového lídra NBA, když v pondělí zvítězili v New Orleans 128:119. Zasloužil se o to především Janis Adetokunbo, který nasbíral 42 bodů a 10 doskoků. Domácímu týmu nestačilo 37 bodů a 18 doskoků Litevce Jonase Valančiunase.

Hvězda Milwaukee Janis Adetokunbo byl v duelu s New Orleans k nezastavení a nasbíral 42 bodů.

Bucks vedli až o 18 bodů. Domácí celek se držel díky 18 trojkám, které střílel s úspěšností 40 procent. Pelicans lépe zvládli poslední čtvrtinu, minutu a půl před koncem se dokonce přiblížili na rozdíl tří bodů. Rozhodla trojka Jrua Holidaye z následného útoku Milwaukee. "Nejlepší střela zápasu," řekl trenér hostů Mike Budenholzer. "Na téhle hale zkrátka něco je," uvedl Holiday, autor 18 bodů a 11 asistencí, který hrál do roku 2020 právě za New Orleans.

Utkání ale patřilo Adetokunbovi, jenž trefil 12 ze 17 pokusů, a Brooku Lopezovi, který řecké hvězdě sekundoval 30 body. Na druhé straně se kromě Valančiunase, jenž trefil sedm z 10 trojek, dařilo C.J. McCollumovi, který nastřílel 31 bodů. Hvězda Zion Williamson dal 18 bodů.

Atlanta porazila v dramatickém duelu Orlando 126:125. Zápas rozhodl 1,1 sekundy před koncem z trestných hodů Dejounte Murray, kterého předtím fauloval Paolo Banchero.

Hvězdou utkání byl střelec Trae Young, jenž nasbíral 37 bodů a 13 finálních přihrávek. Hawks spoléhali na sedm dvouciferných střelců. Český reprezentant Vít Krejčí byl jedním z pěti hráčů sestavy, kteří zůstali celý zápas na lavičce.

Orlando duel zdramatizovalo díky povedené poslední části, již ovládlo 31:22. Nakonec mu ale nepomohlo ani 24 bodů a devět asistencí Markelleho Fultze. Hawks jsou s bilancí 16-15 osmí ve Východní konferenci.

Napínavý zápas viděli také diváci v Oklahoma City, kde domácí Thunder zdolali Portland 123:121. Po koši Damiana Lillarda tři sekundy před koncem to vypadalo, že se půjde do prodloužení, Shai Gilgeous-Alexander ale 0,2 sekundy před koncem střelou po driblinku z levého rohu hřiště rozhodl. Hrdina zápasu nasbíral 35 bodů.

Blazers nestačilo 28 bodů Lillarda, který se stal nejlepší střelcem klubové historie. Překonal legendu Clydea Drexlera, jenž dal za Portland 18.040 bodů.

Oklahoma City - Portland 123:121
Philadelphia - Toronto 104:101 po prodl.
2.Portland31171454,8
3.Minnesota31161551,6