LA Lakers - Cleveland 100:114Vítězná šňůra Clevelandu v NBA pokračuje

Basketbalisté Clevelandu v NBA zvítězili na palubovce Los Angeles Lakers 114:100 a připsali si už osmou výhru za sebou. Jde o jejich nejdelší vítěznou šňůru od roku 2017, kdy vyhráli třináctkrát v řadě. S jedinou porážkou tak drží druhé místo v celé soutěži za Milwaukee, které jako jediné ještě nezaváhalo.

Cleveland má osmou výhru v řadě a drží druhé místo v NBA.

Při vítězné sérii před pěti lety hrál za Cleveland ještě LeBron James, dnešní soupeř Cavaliers. Ten nastřílel za Lakers 27 bodů a jeho zásluhou byli domácí v první půli lepší a vedli až o 12 bodů. Jenže Cleveland duel ve druhé půli otočil a James s týmem ze svého rodného města teprve podruhé ve své dvacetileté kariéře prohrál. Poprvé to bylo v roce 2011 v dresu Miami.

"LeBron toho pro toto město udělal opravdu hodně. Mladá generace miluje tento tým právě kvůli němu. A teď je na nás, abychom na tento odkaz navázali a dovedli tým zas do play off," připomněl Darius Garland, že bez Jamese v týmu chyběl Cleveland v play off od roku 1998.

Garland přispěl k výhře 24 body, Donovan Mitchell nasbíral 33 bodů a posunul se na čtvrtou příčku tabulky střelců.

Toronto zvítězilo 113:104 nad Chicagem. Velkou zásluhu na tom má Fred VanVleet, který se vrátil po třízápasové pauze zaviněné zraněním a hned si vylepšil sezonní maximum na 30 bodů a 11 asistencí. Za Bulls byl nejlepším střelcem s 20 body DeMar DeRozan.

Zápas zvratů se odehrál v Memphisu, kde domácí dlouho vedli nad Washingtonem až o 23 bodů, ale Wizards zabrali a v úvodu poslední čtvrtiny skóre otočili. Za stavu 89:88 pro Wizards ale zabrala hvězda domácích Ja Morant, který táhl šňůru 9:0 a zajistil Memphisu klid do koncovky a výhru 103:97. Morant dal 23 bodů, Desmond Bane 28 bodů.

Ani 34 bodů Paula George nestačilo Los Angeles Clippers na odvrácení porážky 102:110 s Utahem, který zápas rozhodl povedenou poslední čtvrtinou. Nejlepším střelcem Jazz byl s 23 body a šesti trefenými trojkami Jordan Clarkson.