Hlavní obsah

Bytyqi se vítězně vrátila do ringu, titulový duel ovládl Agateljan

25. 9. 2020 23:34Aktualizováno 26. 9. 2020 11:16

Elitní česká profesionální boxerka Fabiána Bytyqi úspěšně zvládla návrat do ringu po desetiměsíční pauze a v Ústí nad Labem porazila Slovenku Claudii Ferencziovou jednoznačně 3:0 na body. Držitelka pásu mistryně světa organizace WBC v lehké minimuší váhové kategorii byla jasnou favoritkou souboje a svou roli splnila.

Foto: Facebook: Fabiána Bytyqi

Fabiána Bytyqi mohla po návratu do ringu slavit výhru.Foto: Facebook: Fabiána Bytyqi

Článek

Čtyřiadvacetiletá česká boxerka s kosovskými kořeny byla od začátku aktivnější a nakonec si připsala druhou výhru nad Ferencziovou v kariéře, porazila ji i před čtyřmi lety v Berlíně.

"Po dlouhé pauze bylo složitější dostat se do rytmu, ale jsem ráda, že jsem mohla boxovat," řekla Bytyqi, která si tak udržela neporazitelnost a připsala si 16 výhru mezi profesionálkami.

Její trenér si sice přál výhru před limitem, Bytyqi ale kouče dopředu varovala, že to nebude jen tak. "Od doby, co byl náš poslední zápas, tak to jsou čtyři roky a ona vybojovala dalších padesát zápasů. Posunula se jinam, stejně jako já. Věděla jsem, že toho docela dost vydrží, takže mám radost z toho, že jsem vyhrála," svěřila se Sport.cz Bytyqi.

Byla ráda, že se akce uskutečnila a do haly našli cestu i fanoušci. Ty potěšila výhrou a teď jí chodí desítky gratulací. "Jsem ráda, že jsme všechno stihli. Od pondělí mají platit nějaká nová pravidla a omezení kvůli koronaviru. Děkuji všem za gratulace a podporu," dodala.

V jediném titulovém zápase večera porazil Viktor Agateljan v kategorii do 72,5 kg Tomáše Bezvodu a získal uvolněný pás šampiona České unie boxerů profesionálů. Favorizovaný Agateljan rozhodl o své výhře ve druhé polovině desetikolového duelu, kdy získal převahu a dařilo se mu připisovat bodované údery. Nakonec vyhrál jednoznačně 3:0.

"Tomáš je kamarád, známe se spoustu let a byli jsme i v jednom týmu. Nebylo jednoduché proti němu boxovat, ale zvládl jsem to," řekl šestadvacetiletý Agateljan, který si připsal devátou výhru v desátém utkání mezi profesionály.

V dalším programu galavečera vyhrál i Tomáš Šálek, který v těžké váhové kategorii porazil před limitem Pawla Sowika z Polska. Rozhodčí duel ukončil po třetím počítání soupeře ve třetím kole.

Dvaadvacetiletý český boxer si tak připsal třináctou výhru v 15. zápase, z toho jedenáctou k.o. "Po dlouhé době jsem boxoval doma ve Slunetě a moc dobře jsem se s tím nevyrovnal. Byl jsem ztuhlý, nešly mi nohy a myslím si, že jsem předvedl tak 50 procent z toho, co umím," řekl sebekriticky Šálek ČT.

Poprvé i bez rukavic

V premiérovém boxerském zápase "bez rukavic" na českém území poté porazil Michal Řehák Stanislava Exnera, když duel rozhodl ve třetím kole, kdy boxersky zkušenějšího soka poslal do počítání.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.