Hlavní obsah

Hrdina! Rozhodčí zachránil boxerce život

16. 11. 2021 14:48

V utkání o pás organizace WBC a IBO v super pérové váze žen do 59 kilogramů šlo o život! Rozhodčí Mark Lyson však hrdinsky zasáhl a včas přerušil zápas mezi Alycií Baumgardnerovou a Terrií Harperovou, kterou ubránil před další sérií tvrdých úderů. Naštěstí tedy nedošlo k tragédii jako na začátku měsíce, kdy mladý boxer zemřel právě v důsledku pozdní reakce sudího.

Foto: Andrew Boyers, Reuters

Rozhodčí Mark Lyson včas ukončil zápas mezi Alycií Baumgardnerovou a Terrií HarperovouFoto: Andrew Boyers, Reuters

Článek

Britská šampionka Terii Harperová byla po zápase, ve kterém přišla o dva tituly v super pérové váze sice zklamaná a zlomená, ale kdyby nebylo rozhodčího Marka Lysona, mohla v ten večer přijít o mnohem víc než o mistrovský pás, a to o svůj život.

Američanka s přezdívkou Bomba ji ve čtvrtém kole trefila tvrdým pravým hákem do obličeje a chtěla v sérii úderů pokračovat, jenže Harperová byla evidentně mimo. Stále sice na nohou a chvíli to vypadalo, že bude bojovat dál, jenže to by zřejmě nedopadlo vůbec dobře.

Rozhodčí tak vstoupil mezi obě bojovnice a zápas ukončil. V tu chvíli propukla u Američanky nezastavitelná euforie, Harperová stála v obklopení svého týmu značně otřesená. Jak fanoušci, tak i boxerská komunita oceňuje rozhodčího, že zápas zastavil a nenechal ho dojít do extrému.

„Respekt rozhodčímu, který odvedl skvělou práci zastavením zápasu," uvedla například světová organizace WBC na svém twitteru. „Mark Lyson si zaslouží veškeré uznání na světě. Bylo to skvělé, brilantní rozhodnutí," řekl bývalý boxerský šampion Tony Bellew.

Práce rozhodčích není určitě nijak lehká. Záleží na jejich včasném úsudku. Harperová měla štěstí na muže na správném místě. Africký boxer, který zemřel na začátku měsíce v důsledku několika úderů ve chvíli, kdy už nebyl evidentně schopný boje, takové štěstí neměl.

Reklama

Sdílejte článek