Hlavní obsah

Ještě nekončí! Bývalý šampion odhalil sochu a potvrdil návrat

27. 5. 2022 7:14

Trilogie proti Tysonu Furym mu nevyšla podle představ, konec boxerské kariéry to ovšem neznamená. Americký boxer Deontay Wilder se naposledy v ringu představil v říjnu loňského roku, nyní je však připraven vrátit se v plné parádě. Američan o tom informoval během velkolepého odhalení jeho sochy v rodném městě Tuscaloosa.

Foto: Gary Cosby

Deontay Wilder během odhalení své sochy potvrdil návrat do ringu.Foto: Gary Cosby

Článek

Během tří let svedl tři boxerské souboje s boxerským šampionem Tysonem Furym, ani jednou ale nevyhrál. Šestatřicetiletý Deontay Wilder sice v posledních dvou duelech prohrál, v boxerské kariéře však bude pokračovat. Americký rohovník o tom informoval během odhalení své bronzové sochy v rodné městě Tuscaloosa v Alabamě.

„Teď nemohu přestat. Musím pokračovat ve své cestě, musím. Určitě budu pokračovat, mám spoustu dalších věci, kterým musím uhnout z cesty," začal Wilder. „Jestli se ale vrátím, přijdu o čas se svými dětmi. Zrovna teď si to mohu naplno užívat. Ve svém životě jsem tomu obětoval tolik, abych mohl žít takový život, jaký já chci," pokračoval americký boxer.

Šestatřicetiletý rodák z Tuscaloosy, který během své kariéry prohrál pouze dvakrát, si myslí, že ho boxerský svět potřebuje. „Byl jsem hodně žádán. Tolik lidí mi řeklo, abych se vrátil. I kvůli tomu se musím vrátit, boxerský byznys mě potřebuje. Omlouvám se své rodině, ale svět mě potřebuje," přiznává Američan.

Bývalý boxerský šampion těžké váhy, který má za sebou 45 profesionálních zápasů, tak rukavice na hřebík nepověsí. Návrat do ringu by se mohl konat ještě během letošního roku, o konkrétním datu a potenciálním soupeři se ale zatím nevedou žádné debaty.

V případě, že by současný šampion těžké váhy Tyson Fury ukončil kariéru, byl by podle prezidenta WBC Mauricia Sulaimany americký boxer znovu připraven bojovat o titul. „Wilder je kandidátem číslo jedna, na druhém místě je Joe Joyce, na třetím Joseph Parker," uvedl prezident.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •