Hlavní obsah

Neporažená mlátička šokovala! Legenda neustála tvrdé bomby a vzdala se trůnu

5. 6. 2022 6:04

Česko-slovenská organizace OKTAGON MMA poprvé ve své historii vyjela za hranice, německým Frankfurtem otřásl turnaj OKTAGON 33. Jeho vrchol ovládl neporažený Losene Keita, který sestřelil legendárního Ivana Buchingera a získal pás šampiona lehké váhy. Bitva německých velikánů pro změnu patřila tamní jedničce Stephanu Puetzovi. Konal se ale také vítězný comeback českého „Terminátora“ Karlose Vémoly.

Obrovské překvapení. Losene Keita sestřelil Ivana Buchingera a je šampionem lehké váhyVideo: Oktagon TV

 
Článek

Zlatým hřebem galavečera byl titulový souboj lehké váhy. V souboji generací se proti sobě představili šampion Ivan Buchinger a prozatímní šampion Losene Keita. Pětikolová bitva však napsala rychlý scénář. Neporažený Belgičan se legendárního soupeře nezalekl, v postoji mu fungovaly rychlé ruce a se slovenskou hvězdou to nevypadalo vůbec dobře. Několik bleskových dělovek s ním pořádně zatřáslo.

Buchingerovi nevycházela ani osvědčená taktika v podobě takedownů. Keita zkrátka ukázal fantastickou připravenost na soupeřovy silné stránky a zřejmě bylo jen otázkou času, kdy rivala v postoji ukončí. A také se tak povedlo. Belgičan znovu rozkmital pekelně rychlé končetiny, posadil Buchingera na zem a po třech minutách bylo po zápase. Lehká váha se tak dočkala nového šampiona, Keita si i při svém sedmém duelu uhájil neporazitelnost.

Chyběly vám takedowny? Terminátor je zpět! Karlos Vémola nedal Pasternakovi šanciVideo: Oktagon TV

Po více než roce zažil pocit výhry Karlos Vémola. Český Terminátor se kvůli zdravotním problémům musel zápasení na několik měsíců vzdát, na cestě zpět do životní formy ho jako první otestoval zkušený Polák Michal Pasternak, držitel černého pásu z brazilského jiu-jitsu. Souboj dvou stejných stylů ovšem paradoxně nabídl rychlý konec.

OKTAGON 33Hlavní karta - výsledky
Ivan Buchinger - Losene KeitaVítěz: Keita (1. kolo - TKO)
Stephan Puetz - Martin ZawadaVítěz: Puetz (body - jednomyslně)
Hassan Shaaban - Selim TopuzVítěz: Topuz (body - jednomyslně)
Christian Eckerlin - Denilson OliveiraVítěz: Eckerlin (2. kolo - TKO)
Karlos Vémola - Michal PasternakVítěz: Vémola (1. kolo - submise)
Dawid Zawada - Erhan KartalVítěz: Zawada (2. kolo - TKO)

Vémola vsadil na to, co mu jde nejlépe a soupeře jednoduše hodil na zem. Zde probíhala téměř tříminutová práce, během které se Terminátorovi dokonce povedlo přelézt i do plného mountu. Nebezpečí sice nehrozilo, avšak o několik vteřinek později si šestatřicetiletý veterán nečekaně našel pozici k arm trianglu, který zafungoval dokonale. Paternak chvíli odolával, poté ale nuceně odklepal konec zápasu.

Bitva o Německo. Tak byl veden souboj dvou nejlepších tamních zápasníků, Stephana Puetze a Martina Zawady. Hlavní předzápas turnaje ale diváky spíše nudil, většinu času nabízel boj na zemi, ve kterém exceloval právě favorizovaný Puetz. Jeho očekávaná taktika fungovala do puntíku, převaha na podlaze klece byla evidentní, a tak nebylo potřeba nic měnit. Zawada si toho moc nevyzkoušel, boj ze zad nakonec přinesl porážku na body. Německou jedničkou tak zůstává „Terminátor" Puetz.

Dawid Zawada soupeře házel a uspěl. Kartal kvůli zraněným žebrům pak nepokračovalVideo: Oktagon TV

Další nezdar si připsal Jaroslav „Jubox" Pokorný. Český veterán při své první letošní bitvě narazil na Bosňana Ahmeda Vilu, který byl velice těžkým soustem. Pokorný marně hledal recept, jen zřídka se dostával k výraznějšímu ohrožení a sám si musel dávat na prudké výpady soupeře. Po atraktivním prvním kole se zápas přenesl do taktické partie, která svědčila Bosňanovi. Právě lepší postoj rozhodl o vítězi, kterým se na body stal Vila.

S jasnou taktikou nastoupil do zápasu s Afričanem Cheickem Koném český bijec Zdeněk Polívka. Duel se naprostý minimum času odehrával v postoji, naopak jeden ze tří českých zástupců na turnaji dokázal uplatnit své zemařské zkušenosti a soupeře neustále držel pod sebou na zemi. Konému to nechutnalo, přesto z nezáviděníhodné pozice dokázal přečkat i tvrdý ground and pound, který doslova volal po konci zápasu. V tomto duchu se nesla první dvě kola, do toho třetího se ale už nešlo. Koné ze zdravotních důvodu do třetí pětiminutovky nenastoupil.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený OKTAGON MMA (@oktagonmma)

V krvavou bitvu se proměnil střet německého oblíbence Christiana Jungwirtha a velezkušeného Chorvata Ivici Truščeka. Atraktivní podívaná dostala diváky do varu již od prvních vteřinek, zápas se místy proměnil v nelítostnou štípanou. Neskutečná válka v kleci volala po vytouženém knokautu zaplněného obecenstva, oba tvrďáci však stále stáli jako skála. Zásadní okamžik přišel ve druhém kole, kdy Jungwirth ostrým loktem nadělal pořádnou paseku na soupeřově obličeji. Z obrovského cutu vytryskl krvavý gejzír, po kterém Chorvat sice ještě pokračoval v duelu, poté ale dalšímu nájezdu neodolal.

Kvalitní postoj nabídl první zápas hlavní karty. Bývalý zápasník slavné UFC Dawid Zawada však zaspal začátek a div ho jeho soupeř Erhan Kartal neukončil. Velezkušený Němec ovšem změnil taktiku, vrhl se po takedownech, a to slavilo úspěch. Ofenzivní nástup v závěru prvního kola nakonec soupeři vůbec nesedl, zdravotní problémy ho navíc do další pětiminutovky už nepustili.

Turnaj nabídl i finále německé OKTAGON Výzvy, v jehož pětikolovém zápase na body uspěl Selim Topuz.

Reklama

Sdílejte článek