Hlavní obsah

MOV znovu odebral boxerské asociaci řízení olympijského turnaje

24. 6. 2022 22:10

Mezinárodní boxerská asociace (IBA, dříve AIBA) nebude mít na starosti kvalifikační turnaje pro olympijské hry v Paříži 2024 ani samotné souboje pod pěti kruhy. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) kvůli nespokojenosti s jejím vedením asociaci tuto zodpovědnost odebral, stejně jako to udělal už před minulými hrami v Tokiu.

Foto: GLORY

Box poutá dál velkou diváckou pozornost - ilustrační fotoFoto: GLORY

Článek

MOV suspendoval boxerskou asociaci v roce 2019 kvůli jejím problémům v oblasti řízení, financí, rozhodování a etiky. Tradiční sport také nebyl zahrnut do předběžného programu olympijských her v Los Angeles 2028.

"Obavy MOV týkající se řízení IBA stále přetrvávají. Ať už se to týká záležitostí rozhodčích nebo její finanční závislosti na státem řízené společnosti Gazprom," uvedla výkonná rada MOV po svém pátečním rozhodnutí.

Ruská energetická firma Gazprom je největším sponzorem IBA, které šéfuje Rus Umar Kremljov. Ten byl znovuzvolen do čela asociace letos v květnu po kontroverzní volbě, z níž byl kvůli drobnému prohřešku vyloučen jeho protikandidát Boris van der Vorst z Nizozemska. Jeho stížnosti dal v polovině června za pravdu sportovní soud CAS, a i když opakování hlasování nenařídil, Kremljov uvedl, že je připraven nechat volby zopakovat.

Reklama

Sdílejte článek