Biketrialista Kolář si po vítězství v Jílovém už zajistil titul

JÍLOVÉ U PRAHY

Václav Kolář z Blanska si zajistil titul mistra republiky v biketrialu. V předposledním dílu domácího šampionátu v Jílovém suverénně zvítězil v kategorii elite a s předstihem rozhodl o třetím celkovém prvenství za sebou.

Osmnáctiletý Kolář letos vyhrál pět ze sedmi mistrovských závodů a ve zbývajících dvou skončil druhý. Před druhým mužem průběžného pořadí Pavlem Procházkou má náskok 36 bodů, do celkového hodnocení se započítává sedm nejlepších výsledků.

Titul mistra republiky v kategorii junior si o víkendu zajistil sedmnáctiletý Martin Kakáč z Blanska, který má stejnou bilanci jako jeho klubový kolega Kolář. Sezónu biketrialistů ukončí 7. listopadu závěrečný závod v hale na Brněnském výstavišti.

Sedmý závod mistrovství ČR v biketrialu v Jílovém:
Elite: 1. Kolář (Blansko) 17, 2. Budský (Říčany) 29, 3. P. Procházka (Přerov) 30, 4. Čiháček (Praha) 31, 5. Herka (Hodonín) 32, 6. Chvojka (Praha) 34.
Průběžné pořadí: 1. Kolář 134, 2. Procházka 98, 3. Herka 94, 4. Budský 83, 5. Čiháček 63, 6. Brambora (Kutná Hora) 58.
Junior: 1. Kakáč 20, 2. Gryc (oba Blansko) 28, 3. Puffer (Č. Budějovice) 32.
Průběžné pořadí: 1. Kakáč 134, 2. Gryc 106, 3. Puffer 92.
Senior: 1. Šmíd 19, 2. Kašpar (oba H. Týn) 30, 3. Petrásek (ZHI Bike tým) 36.
Průběžné pořadí: 1. Kašpar 109, 2. Šmíd 102, 3. Kaufman (H. Týn) 100.