Cyklokrosařka Havlíková dojela na písku v Koksijde sedmá, muži propadli

Koksijde

Cyklokrosařka Pavla Havlíková obsadila v Koksijde v třetím závodu Světového poháru sedmé místo. Hned za ní dojela na písečné trati v Belgii její reprezentační kolegyně Martina Mikulášková. V závodě mužů se Čechům nedařilo, nejlepší z nich Lubomír Petruš byl při vítězství domácího Nielse Alberta osmnáctý.

Ilustrační foto

Třetí žena z předchozího závodu SP v Táboře Havlíková v průběžném pořadí klesla o jednu pozici na čtvrtou příčku.

Pro suverénní výhru si dojela vítězka z Tábora Katherine Comptonová z USA, jež domácí Sanne Cantovou na druhém místě porazila o více než minutu. Havlíková za Američankou zaostala o 2:42 minuty, Mikulášková byla při svém nejlepším výsledku v kariéře víc než půl minuty za ní.

Muži opět zklamali

Čeští muži nevystoupili ze stínu dosavadních rozpačitých výkonů. Až na 18. místě skončil nejlepší z nich Petruš, Martin Bína byl třiadvacátý, Radomír Šimůnek hned za ním.

S více než půlminutovým náskokem vyhrál domácí Albert, jenž si na této trati v roce 2012 dojel pro svůj druhý titul mistra světa. Na druhé pozici skončil Francouz Francis Mourey, třetí byl Němec Philipp Walsleben, jenž se i ve třetím závodu sezony vešel na stupně vítězů.

Závod se nevydařil vítězi předchozích dvou dílů Larsi van der Haarovi z Nizozemska, který dojel až desátý. Vedení v průběžném pořadí sice udržel, druhý Walsleben se k němu ale přiblížil na rozdíl pouhých dvou bodů.

Příslušnost k juniorské elitě potvrdil pátým místem vítěz z Tábora Adam Ťoupalík, mezi muži do 23 let se vešel do desítky na devátém místě Tomáš Paprstka.

Světový pohár pokračuje až za měsíc těsně před Vánoci v Namuru.

Světový pohár v cyklokrosu v Koksijde (Belgie)