Jakobsen vybojoval v druhé etapě Paříž-Nice už šesté vítězství v sezoně

Nizozemský cyklista Fabio Jakobsen vyhrál ve spurtu druhou etapu závodu Paříž-Nice a připsal si už šesté vítězství v sezoně. Na páté místo v průběžném pořadí se vyšvihl díky bonifikaci z druhé spurtérské prémie Zdeněk Štybar. V čele závodu zůstal Francouz Christophe Laporte.

Peloton na letošním ročníku cyklistického závodu Paříž - Nice.

Štybar, který bojoval o úspěch už v nedělní úvodní etapě, byl opět vidět. Díky časovému bonusu poskočil v celkové klasifikaci o 44 míst. V závěrečném kilometru navíc pomáhal připravit pozici do finiše pro kolegu z týmu Quick-Step Jakobsena, který přespurtoval belgického šampiona Wouta van Aerta a Laportea.

"Byli jsme tam ve čtyřech a jsem rád, že jsem to týmu nepokazil. Jumbo-Visma mělo vpředu zase tři kluky. Nebylo to jednoduché," uvedl Jakobsen v cíli. "Yves (Lampaert) to dobře odtáhl, pak to převzali Štybar s Florianem (Sénéchalem). Florian možná čekal moc dlouho, takže soupeři mohli začít se spurtem jako první. Ale já byl za ním pořád schovaný a povedlo se mi vyvézt za Van Aertem a předjet ho zprava. Nakonec to bylo trochu do kopce, to mi vyhovuje," dodal vítěz etapy.

Český cyklista projel cílem na 24. místě uprostřed početné vedoucí skupiny, která se utvořila poté, co peloton roztrhal během 159 kilometrů z Auffargis do Orléans silný boční vítr. Za Laportem zaostává o 38 sekund.

Na druhé místo se posunul Van Aert, jenž má pětisekundový odstup. Třetí je Slovinec Primož Roglič.

Cyklistický závod Paříž-Nice (WorldTour) - 2.etapa (159,2 km):
1. Jakobsen (Niz./Quick-Step Alpha Vinyl) 3:22:54
2. Van Aert (Belg./Jumbo-Visma)
3. Laporte (Fr./Jumbo-Visma)
4. Mezgec (Slovin./Team BikeExchange-Jayco)
5. Pedersen (Dán./Trek-Segafredo)
6. Stuyven (Belg./Trek-Segafredo),
...
24. Štybar (ČR/Quick-Step Alpha Vinyl) všichni stejný čas.