Voltr ve 3. etapě Kolem Maďarska přišel o žlutý dres, novým lídrem je Nys

Dvaadvacetiletý český cyklista Martin Voltr přišel ve třetí etapě závodu Kolem Maďarska o žlutý trikot vedoucího jezdce. V závěrečném stoupání nabral ztrátu přes 14 minut na nejlepší. Pro vítězství si dojel o rok mladší Belgičan Thibau Nys.

Ilustrační foto.

Syn cyklokrosové legendy Svena Nyse v posledních metrech předstihl Itala Diega Ulissiho a Němce Emanuela Buchmanna, který ve výjezdu na téměř tisíc metrů vysoký Kékestetö dlouho mířil za prvenstvím. V samém závěru už ale neměl síly odrazit útok Ulissiho a Nyse, kterému pomáhal dojet lídra etapy kolega z týmu Lidl-Trek Mathias Vacek. Český cyklista obsadil 13. místo s odstupem 31 sekund a stejná pozice mu patří celkově.

„Dneska jsme jen chtěli otestovat nohy a zjistit, na co to bude stačit. Po prvních dvou jednodušších etapách jsem měl pocit, že mám nohy trochu lenivé, ale tým odvedl skvělou práci a Mathias byl neuvěřitelně silný,“ pochválil Nys Vacka a připomněl, že původně se chtěl v Maďarsku soustředit hlavně na obě víkendové etapy.

Voltr strávil ve žlutém dresu jeden den. Do čela závodu druhé nejvyšší kategorie Pro Series se místo něj posunul Nys, který má k dobru čtyři sekundy na Ulissiho. Vacek ztrácí 41 sekund. Závod skončí v neděli.