Hlavní obsah

Florbalisté si po výhře nad Švédskem pochvalovali zvládnutou defenzívu

17. 10. 2021 12:03

Čeští florbalisté si po sobotní výhře nad Švédskem 6:3 na Euro Floorball Tour v Plzni pochvalovali dobře zvládnutou defenzivu. Svěřenci trenéra Petriho Kettunena porazili osminásobné mistry světa podruhé v historii a navázali na úspěch z 25. dubna 2014, kdy v České Lípě zvítězili 6:5.

Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Český florbalista Filip Langer z ČR (třetí zleva) střílí gól.Foto: Miroslav Chaloupka, ČTK

Článek

"Od defenzivy to vždycky začíná. Pokud dokážete dostat od Švédů dva góly při hře pět na pět, tak se s tím dá hrát. To se nám podařilo, proto jsme vyhráli. Určitě to ale není tak, že bychom proti nim chtěli jen bránit. Bylo to odpíchnuté hlavně od toho, že jsme měli dobré nasazení," řekl útočník Filip Langer, který se na výhře podílel brankami na 4:2 a při power play na 5:3.

"Bylo hodně důležité si pohlídat přihrávku do brankoviště, což jsme docela dobře zvládli. Zároveň jsme to fakt odrubali a pak už to bylo jen o tom, abychom tam nechali všechno. Myslím, že jsme to zvládli," doplnil Langer, který v létě přestoupil z Tatranu Střešovice do švédského Kalmarsundu. Z dosavadních 47 duelů se Švédy Češi 45 prohráli a vedle jedné výhry si připsali i jednu remízu.

Langer trefil i dvakrát tyčku, ale nijak ho nemrzelo, že nedosáhl v utkání na hattrick. Byl především rád, že po páteční prohře se Švýcarskem 2:4 se Češi postarali o překvapení. "Hlavní je, že jsme vyhráli. Už v pátek v přesilovce jsem trefil tyčku, tak jsme se tomu s Tonem Ondruškem trošku smáli v šatně. Věřím, že do mistrovství světa ještě mušku trošku vyladím," doplnil Langer.

Podle obránce Tatranu Střešovice Ondřeje Němečka českému týmu oproti duelu se Švýcarskem více vyhovoval herní styl soupeře. "Zápasy se lišily především tím, že Švédové chtěli útočit. Navíc si na ně dlouhodobě věříme a dokázali jsme toho využít," prohlásil Němeček.

"Ačkoliv nás Švédové na konci zatlačili, tak jsme to ustáli takticky i mentálně. Nedělali jsme moc chyb. Byli jsme kompaktní, houževnatí a měli jsme i štěstí, jak tomu v takových zápasech bývá," dodal Němeček.

Reklama

Sdílejte článek