Hlavní obsah

Florbalistky Herbadentu vyhrály pošesté za sedm let Czech Open

19. 8. 2012 15:02

Florbalistky Herbadentu SJM Praha 11 ovládly pošesté za posledních sedm let turnaj Zone Czeh Open v Praze. Ve finále elitní kategorie vyhrály české mistryně nad švédským Dalenem 5:4. Triumf v mužské elitě slavil na jubilejním 20. ročníku už posedmé švédský celek Pixbo Wallenstam, který zdolal švýcarského mistrem SV Wiler-Ersigen 9:5 a získal prémii 100 tisíc korun.

Foto: Stanislav Zbyněk, ČTK

Hráčky Herbadentu Denisa Billá (vlevo) a Anet Jarolímová v zápase proti Dalenu.Foto: Stanislav Zbyněk, ČTK

Článek

Úvod ženského finále v hale Sparty na Podvinném mlýně patřil Herbadentu. Už po 65 vteřinách se suverénky české extraligy dostaly do vedení díky Krupnové. Převahu Herbadent zúročil v sedmé minutě, kdy se trefila nejdříve Urbánková a hned za 15 vteřin také Sádková.

Bjuhrová se Sandrou Larssonovou sice snížily na rozdíl jediného gólu, ale pak v 27. minutě Billá proměnila trestné střílení. Ještě v druhé třetině navíc předložila balonek před odkrytou branku Sádkové, takže Herbadent opět vedl o tři trefy. Dalen finišoval. Na 4:5 upravily Sandra Larssonová s Örnbergovou, která následně ještě zamířila do horní tyče, ale Herbadent těsný náskok ubránil.

Za posledních sedm let nedosáhl na vítězství na tradičním srpnovém turnaji pouze loni, kdy vypadl v semifinále se švédským Pixbem Wallenstam. "Letos to asi bylo nejtěžší. Vítězství je o to hezčí, že to byl jubilejní Czech Open, a ještě je to zpestřené tím, že vlastně tvoříme nový tým. Opravdu jsme se na něco takového nepřipravovaly, takže je to skvělý pocit," řekla ČTK obránkyně Denisa Billá.

Kariéru ukončily Magdalena Kotíková s Margaritou Kaleckou, z Herbadentu odešly její sestra Karla Kalecká, Lucia Košturiaková, Barbora Burdová a Romana Janegová. Přišly Michaela Dudáčková a slovenská reprezentantka Alexandra Ferencová.

Na turnaji prohrál pražský tým jen jednou, a to s Dalenem v osmifinálové skupině, kdy už měl jisté první místo. "O nic nám nešlo, snažily jsme se pošetřit síly na další zápasy a zkusily jsme si, jak hrají. Samotné nás ale překvapilo, že jsme ve finále během chvilky vedly 3:0," řekla Billá.

"I za stavu 5:2 jsme si říkaly, že musíme pořád hrát, přeci jen jsou to Švédky. Ony nás poslední třetinu točily, ale zvládly jsme to. Byla tam tyčka a jednou balonek poskakoval po brankovišti. Měly jsme štěstí," dodala Billá a těšila se na drobnou týmovou oslavu s dobrým jídlem.

Vrchol turnaje v zaplněné hale na Podvinném mlýně začal lépe pro Wiler, který v úvodní části získal díky trefám Fankhausera dvoubrankový náskok. Historicky nejúspěšnější tým Czech Open Pixbo ale v druhém dějství strhl vedení na svou stranu. Jako první překonal brankáře Streita Malmström, po chybě v defenzívě Švýcarů vyrovnal Andersson a obrat dovršil Julkunen, který se prosadil po výběhu zpoza branky.

V závěrečné části rychle dvěma góly dovršil hattrick Malmström. Čtvrtfinálový přemožitel českého šampiona Tatranu Střešovice sice zkorigoval stav díky Steffenovi, ale Pixbo mělo otěže zápasu ve svých rukou.

V přesilovce skóroval Östholm a na 7:3 zvýšil Rosén. Mathias Hofbauer dal Wileru ještě naději do závěrečných minut, ale power play Švýcarům nepomohla: inkasovali v ní dvakrát a skórovali jen jednou. Už čtvrtou trefu si přitom připsal Malmström.

Mezinárodní florbalový turnaj Zone Czech Open v Praze:
Elitní kategorie mužů:
Finále:
Pixbo Wallenstam IBK - SV Wiler-Ersigen 9:5 (0:2, 3:0, 6:3)
Branky: 25., 41., 45. a 59. Malmström, 33. Andersson, 38. Julkunen, 47. Östholm, 51. Rosén, 60. Hydén - 4. a 16. Fankhauser, 46. Steffen, 54. M. Hofbauer, 59. Ch. Hofbauer.
Elitní kategorie žen:
Finále:
Herbadent SJM Praha 11 - IBK Dalen (Švéd.) 5:4 (3:1, 2:1, 0:2)
Branky: 7. a 33. Sádková, 2. Krupnová, 7. Urbánková, 27. Billá z trestného střílení - 26. a 47. S. Larssonová, 13. Bjuhrová, 55. Örnbergová.
Kategorie B mužů:
Finále: Umea IBF - FBC Kladno 7:3.
Semifinále: FBC Kladno - FBC Liberec 4:2, Umea IBF - SSK Future 7:4.
Kategorie B žen:
Finále: Elite Praha - Brno Židenice 2:1.
Semifinále: Herbadent SJM Praha 11 - Elite Praha 3:4, FBŠ Jihlava - Brno Židenice 0:1.
Kategorie juniorů:
Finále: Sokol Pardubice - Mladá Boleslav 0:1.
Semifinále: Bulldogs Brno - Mladá Boleslav 1:2 po sam. nájezdech, Sokol Pardubice - SSK Future 3:2.

Reklama

Sdílejte článek