Florbalový pohár opět vyhrály Střešovice a Tigers SJM

Florbalisté Tatranu Střešovice získali popáté za sebou Pohár ČFbU. Ve finále v Hradci Králové v neděli zdolali Bulldogs Brno 8:4. Ženskou soutěž vyhrál opět tým Tigers SJM, který ovládl pohár i v předchozích třech letech.

Suverénní lídr mužské extraligy ze Střešovic, který hrál o pohárovou trofej posedmé v řadě, rozhodl souboj s finálovým nováčkem v druhé třetině. V ní Tatran zvítězil 3:0 a získal náskok 7:2, který Brňané v závěru už jen mírně zkorigovali.

Hlavními strůjci vítězství byli Milan Fridrich, jenž zaznamenal dva góly a dvě asistence, a Johan Von der Pahlen. Švédský útočník se blýskl hattrickem.

Florbalistky Tigers SJM zdolaly ve finále druholigovou Děkanku Praha jednoznačně 12:3. Vítězky paradoxně vládly předchozím pohárovým ročníkům právě pod názvem Děkanka, který po jejich přejmenování před touto sezonou převzal současný lídr druhé nejvyšší soutěže.

Hvězdou finále se stala Anet Jarolímová. Dcera trenéra fotbalové Slavie nastřílela čtyři branky a přidala asistenci. Patřil jí hlavně úsek mezi 19. a 36. minutou, kdy dala hattrick, aniž její kanonádu přerušil jiný gól.

Desátou branku Tigers vstřelila v posledním utkání v kariéře dlouholetá reprezentantka Ilona Novotná, která v pohárových finále skórovala celkem jedenáctkrát. Po utkání se rozloučila s vrcholovým florbalem stejně jako autorka dvou branek Klára Rozumová.

Finále Poháru ČFbU ve florbalu v Hradci Králové:
Muži:
Tatran Střešovice - Bulldogs Brno 8:4 (4:2, 3:0, 1:2)
Branky a přihrávky: 8. Von der Pahlen (Jedlička), 9. Fridrich (Hlavička), 11. Tušek (Hlavička), 19. Von der Pahlen (Fridrich), 30. Von der Pahlen (Fridrich), 32. Fridrich (Jedlička), 32. Hlavička (Deutsch), 60. Tušek (Podhráský) - 15. Gremmel (Fabián), 20. Ondrušek (Ondráček), 47. Hauser (Knotek), 60. Gremmel (Kadlec). Rozhodčí: Nováček, Vašíček. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 420.
Ženy:
Tigers SJM - Děkanka Praha 12:3 (3:1, 2:0, 7:2)
Branky: 19., 24., 36. a 51. Jarolímová, 12. a 54. Rozumová, 58. a 60. Šindelová, 16. Šteglová, 45. Dudáčková, 59. Novotná, 60. Billá - 2. Brennerová, 46. Procházková, 52. Hanusková. Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváci: 312.