Švédsko - Finsko 4:3 SNŠvédové senzaci nepřipustili, v semifinále porazili Finy po nájezdech

Švédští florbalisté porazili v semifinále mistrovství světa v Curychu Finsko 4:3 po samostatných nájezdech a i na 14. šampionátu budou hrát finále. Útočit budou už na 10. triumf. V boji o zlato je čeká v neděli od 15:45 vítěz souboje mezi domácím Švýcarskem a českou reprezentací, který začne v 17:30.

Finové chybí ve finále poprvé od roku 2004, kdy skončili třetí. Od té doby hráli osmkrát o triumf se Švédy a čtyřikrát z toho vyhráli. Před nedělním duelem o bronz jim hrozí, že poprvé skončí bez medaile. V nájezdech rozhodl v sedmé sérii Alexander Galante Calström.

Po bezbrankové úvodní třetině se ujali vedení po 127 sekundách druhé části Švédové. Šanci Kevina Haglunda u levé tyče ještě Lassi Toriseva kryl, ale z dorážky skóroval Linus Nordgren. Ve 25. minutě vyrovnal v přesilové hře Justus Kainulainen.

V polovině zápasu vrátil Švédsku vedení Tobias Gustafsson a za 118 sekund upravil z dorážky Kim Nilsson na 3:1. Ve 34. minutě Finové snížili díky Nicu Salovi a v čase 55:15 vynutil prodloužení Otto Lehkosuo.

Desetiminutové nastavení rozuzlení nepřineslo. V nájezdech vedli Finové už 2:0, ale porážku v páté série odvrátil Robin Nilsberth, který čelil celý zápas pískotu části publika a zorro trikem vyrovnal na 2:2. Vítězný gól dal Galante Carlström.

Mistrovství světa florbalistů ve Švýcarsku
Semifinále:
Švédsko - Finsko 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 3:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 23. Nordgren, 30. Gustafsson, 32. K. Nilsson, rozhodující sam. nájezd Galante Carlström - 25. J. Kainulainen, 34. Salo, 56. Lehkosuo. Rozhodčí: Wehingerová, Zurbuchenová (obě Švýc.). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 11.254.
O 5.-8. místo:
Lotyšsko - Slovensko 8:5 (3:3, 2:1, 3:1)
Branky: 21. a 47. Raitums, 1. Jurševskis, 9. Kovalevskis, 15. Akmenlauks, 39. Griezitis, 56. Orste, 58. Purinš - 8. a 60. Gašparík, 5. Virga, 8. L. Ujhelyi, 38. Dudovič.
Norsko - Německo 5:6 v prodl. (2:1, 0:3, 3:1 - 0:1)
Branky: 8. a 44. S. Fauskanger, 7. Söfting, 43. Pedersen, 49. Kronberg - 3. Heins, 27. Wöcke, 28. N. Bröker, 31. Hoppe, 50. Hofferbert, 62. J. Bröker.