Bayern při Neuerově návratu deklasoval Darmstadt 8:0, Kane dal hattrick

Při návratu brankáře Manuela Neuera po téměř roční pauze zaviněné zlomeninou nohy deklasovali fotbalisté Bayernu Mnichov 8:0 Darmstadt. Harry Kane nastřílel hattrick, všech osm branek padlo v druhém poločase. V tom prvním byly pro změnu k vidění tři červené karty za zmaření vyložených brankových šancí.

Brankář Bayernu Manuel Neuer se vrátil na trávník téměř po roce.

Už ve čtvrté minutě musel do šatny domácí Kimmich, ale početní převaha hostů dlouho netrvala, protože rozhodčí poslal ze hřiště Gjasulu a pak i Maglicu. Bayern naložil z přesilovkou lépe, ale těsně před pauzou ještě Saného gól neplatil kvůli ofsajdu.

Kanonáda tak začala až v 51. minutě a odstartoval ji Kane. Kapitán anglické reprezentace zahájil cestu k druhému hattricku v sezoně a pokračoval v ní famózní trefou z 60 metrů na 5:0, kterou přehodil brankáře Schuhena z vlastní poloviny, a v závěru uzavřel skóre. Letní posila Bayernu vsítila v prvních devíti zápasech německé nejvyšší soutěže dvanáct branek, což se dosud nikomu nepodařilo. Dvěma góly se blýskli Sané a Musiala, jednu branku si připsal Müller.

Neuer si při návratu po dlouhodobém zranění připsal čisté konto a Bayern se ujal vedení v tabulce. V neděli se před něj může vrátit Leverkusen, pokud doma uspěje proti Freiburgu.

Gólové hody sledovali fanoušci i v Lipsku, kde domácí Red Bulls porazili Kolín nad Rýnem 6:0. Třetí tým minulé sezony od úvodní porážky 2:3 na hřišti Leverkusenu poosmé za sebou bodoval a pošesté vyhrál. Dvěma góly k tomu pomohl belgický útočník Openda, který se od letního přestupu z Lens trefil v lize už osmkrát a patří mu třetí místo v tabulce střelců. Hosté nedokázali navázat na první ligovou výhru z minulého kola nad Mönchengladbachem (3:1) a se čtyřmi body jsou předposlední.

Neuspěl dosud druhý Stuttgart, který doma podlehl Hoffenheimu 2:3 a skončila mu šestizápasová vítězná série. Domácí postrádali nejlepšího ligového střelce Guirassyho. Pavel Kadeřábek odehrál v dresu vítězů 52 minut.

Mönchengladbach porazil Heidenheim 2:1 a připsal si druhou výhru v sezoně. Tomáš Čvančara nastoupil za Borussii za rozhodnutého stavu v 87. minutě. To samé platilo pro Václava Černého, který v dresu Wolfsburgu zasáhl krátce do utkání na hřišti Augsburgu při porážce 2:3. Brémy bez brankáře Jiřího Pavlenky, který chyběl kvůli poranění třísel, porazily Union Berlín 2:0. Desáté soutěžní porážce hostů nezabránil ani Alex Král, který hrál od 65. minuty.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:
Bayern Mnichov - Darmstadt 8:0 (52., 69. a 88. Kane, 56. a 64. Sané, 60. a 76. Musiala, 72. Müller)
Augsburg - Wolfsburg 3:2 (17. Tietz, 79. vlastní Bornauw, 82. Engels - 35. Wind, 43. Majer z pen.)
Brémy - Union Berlín 2:0 (38. vlastní Knoche, 75. Duksch)
Mönchengladbach - Heidenheim 2:1 (4. a 52. Pléa - 38. Dinkci)
Stuttgart - Hoffenheim 2:3 (61. Führich, 74. Undav - 5. Promel, 21. Weghorst z pen., 66. Skov)
Lipsko - Kolín nad Rýnem 6:0 (40. a 45.+3 Openda, 15. Werner z pen., 43. vlastní Schwäbe, 88. Šeško, 90.+2 Baumgartner)