Schalke - Wolfsburg 0:0Fotbalisté Schalke dál čekají na výhru, Králův gól neplatil kvůli ofsajdu

Fotbalisté Schalke remizovali v německé lize potřetí za sebou 0:0, v předehrávce 20. kola hráli bez branek s Wolfsburgem. Poslední tým tabulky dvakrát skóroval, ale trefy českého záložníka Alexe Krále a Michaela Freye byly odvolány kvůli ofsajdu. Schalke tak čeká na výhru už tři měsíce.

Alex Král během utkání kvalifikace

Sestupový kandidát byl proti sedmému Wolfsburgu většinu zápasu lepším týmem, paradoxně však byli regulérnímu gólu nejblíže hosté. Už v 9. minutě kopali penaltu, Maximilian Arnold poslal domácího brankáře na opačnou stranu, ale napálil míč do tyče.

Pět minut po přestávce se málem dočkal odměny za svou aktivitu Král, jenž dorážel do branky po přímém kopu. Z prvního gólu v dresu Schalke se však radoval jen krátce, VAR odhalil jeho těsný ofsajd. Obdobně kvůli postavení mimo hru neplatila Freyova trefa ze 76. minuty.

Čekání Schalke na první výhru od 9. listopadu tak pokračuje, tým z Gelsenkirchenu zůstal poslední dva body za Herthou Berlín. Wolfsburg po prvním bodu po dvou porážkách ztrácí čtyři body na poháry.