Bayern - Wolfsburg 4:0Lewandowski dal letos 43. gól, překonal Müllerův rekord a zvýšil náskok před Schickem

Útočník Robert Lewandowski zpečetil výhru Bayernu Mnichov 4:0 nad Wolfsburgem v posledním letošním utkání a 43. gólem v jednom roce vytvořil rekord německé fotbalové ligy. Polský kanonýr překonal o jednu branku bilanci legendárního Gerda Müllera z roku 1972. V tomto ligovém ročníku si Lewandowski polepšil na 19 zásahů a v tabulce střelců má náskok tří gólů před Patrikem Schickem z Leverkusenu, který nastoupí k utkání 17. kola až v neděli ve Freiburgu.

Robert Lewandowski (vpravo) a Jamal Musiala z Bayernu při utkání s Wolfsburgem.

Bayern vykročil za výhrou nad trápícím se Wolfsburgem záhy. V sedmé minutě otevřel skóre z dorážky Müller. Další góly přidal lídr tabulky až ve druhém poločase. Po rohovém kopu a Müllerově přihrávce zvýšil Upamecano, vzápětí přidal třetí branku povedenou ranou levačkou Sané.

Lewandowski se dočkal tři minuty před koncem, kdy se položil do Musialovy přihrávky hlavou a akrobatickou střelou poslal míč pod břevno. Wolfsburg utrpěl pátou porážku v řadě.

Německá fotbalová liga - 17. kolo:
Bayern Mnichov - Wolfsburg 4:0 (7. Müller, 57. Upamecano, 60. Sané, 87. Lewandowski).