Hlavní obsah

Bořil už byl v bagu, Holeš může jezdit jen na kole. Jak to vypadá s marody Slavie?

23. 11. 2022 7:13

Před každým zápasem na podzim řešili v Edenu, s kým nebudou moct počítat. Marodů měla fotbalová Slavie pořád hodně. Během více než dvouměsíční pauzy mezi soutěžními utkáními by měl tenhle lazaret zmizet. Jak na tom jsou aktuálně zranění hráči sešívaných?

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Jan Bořil s kapitánskou páskou Slavie Praha.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Záložníci Petr Ševčík a Ibrahim Traoré už jsou fit. „Oba jsou týden v plném tréninku," informuje slávistický kouč Jindřich Trpišovský. Ševčíka omezovaly zdravotní problémy od první poloviny října, Traoré měsíc kurýroval trhlinu ve svalu.

Velkým oslabení bylo pro červenobílou družinu vypadnutí defenzivního záložníka či stopera Tomáše Holeše. Klíčová postava slávistické sestavy si poranila šlachu na noze v zářijovém utkání proti Sivassporem, v následném zápase s Budějovicemi sice Holeš figuroval v základní jedenáctce, ale zranění se mu při rozcvičce razantně ozvalo. Devětadvacetiletý reprezentant musel vynechat šestnáct soutěžních zápasů.

„Pořád se to nelepší, má klidový režim. Jediné, co může, je jezdit na kole. Probíhají různá vyšetření a konzultace, máme příslib, že začne zimní přípravu," popisuje Holešovu situaci Trpišovský.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Zraněný Ivan Schranz je odnášen z hřištěFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Hrůzostrašně vypadalo zranění ofenzivního univerzála Ivana Schranze ze zářijového zápasu proti kosovskému Ballkani, kdy ho soupeř nechtěně trefil kolenem do hlavy. Slovenský fotbalista měl praskliny na hlavě a zlomený jeden obratel.

„Sundali mu krunýř, začal běhat. Myslím, že během ledna by se mohl zapojit do týmového tréninku. Uvidíme, jak to bude mít s hlavičkováním a souboji, zranění v obličeji má sice v pořádku, ale měl zlomený obratel, krk rozhýbává. Zatím nevíme, jaký to bude mít vývoj," říká opatrně kouč sešívaných.

Tak trochu tajemné potíže vyřadily v půlce září ze hry brankáře Aleše Mandouse. Původně to vypadalo, že bude potřeba operační zákrok, který se odkládal jen proto, aby byl rodák z Nekmíře připraven pro případ nejvyšší nouze.

Operace ale nakonec nebyla nutná. „Léčba je konzervativní. Aleš má individuální tréninky, od ledna by měl být s týmem na sto procent," prognózuje Trpišovský.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

David Hovorka ze Slavie Praha po utkání se Zlínem.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Slavia vyhlíží i návrat dvou dlouhodobě zraněných borců z obrany. David Hovorka se už potřetí v kariéře líže z těžkého zranění kolena, operaci podstoupil v červnu. „Nechci to zakřiknout, ale vypadá hodně dobře. V porovnání s těmi předchozími zraněními je teď nejdál, je bojovně naladěný. Předtím se tím hodně trápil, teď se mi zdá, že se se zraněním smířil, a pevně věří tomu, že se vrátí," líčí Trpišovský.

Obvyklý kapitán Jan Bořil nehraje více než rok, velké problémy s kolenem se u něj objevily minulý rok na začátku října. Hrozil mu i konec kariéry, Bořil se nevzdal. Jeho návrat by měl přijít. „V pondělí hrál poprvé na tréninku bago," raduje se z dalšího dílčího kroku šestačtyřicetiletý trenér.

„Je otázka, co udělá jeho noha po zátěži, přeci jen více než rok nehrál soutěžní zápas. Musíme být opatrní. Ale vše odběhal a lehčí věci s týmem už zvládá," dodává Trpišovský.

Během celého podzimu limitovaly zdravotní potíže i záložníka Lukáše Provoda, naposledy měl natažený břišní sval, v poslední třech zápasech už zase hrál. „Cítí se absolutně zdravý. Ale plán bude mít jiný, musí dohnat kondiční stránku, nabrat sílu," přibližuje šéf lavičky z Edenu.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?