Hlavní obsah

Direkt jsme už nedokázali zvrátit, litoval zlínský Fantiš prohry v Teplicích

8. 12. 2019 7:47

Vstřelil jediný gól fotbalistů Zlína na půdě Teplic, přesto nemohl být útočník Antonín Fantiš spokojen. Mrzela ho prohra 1:2, která ponechala „Ševce“ na třináctém místě prvoligové tabulky. A jelikož se jednalo o souboj celků, usilujících o únik z nelichotivých příček ligového pořadí, narostla ztráta Zlína na jedenácté Teplice z jednoho na čtyři body.

Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Zleva Martin Cedidla ze Zlína a Jakub Řezníček z Teplic.

Článek

Před zápasem byla výchozí situace a motivace pro zlínské fotbalisty jasná: v případě výhry na severu Čech mohli svého soupeře přeskočit v tabulce. To se nestalo.

Kdyby první půle skončila třeba 2:2, nikdo by se asi nedivil. Na obou stranách se objevily šance a útočné příležitosti, které jsme stejně jako domácí neproměnili. A zároveň jsme ale takříkajíc přežili tutovky soupeře, tyčku, Tepličtí navíc argumentovali z jejich pohledu neodpískanou penaltou.

Po bezbrankovém poločase ale začaly padat góly. Jak hodnotíte konečný výsledek?

Dostali jsme rychle první branku. Ale naštěstí jsme postupem času srovnali a věřili, že ještě více ožijeme. Jenže za dvě nebo tři minuty jsme inkasovali podruhé. To byl direkt, který je těžké zvrátit. Tedy nejhorší věc, co se může během pěti minut přihodit. Říká se, že po vstřeleném gólu, zvlášť když znamená vyrovnání, by mělo mužstvo zapnout a průběžný stav udržet. Dokonce si myslím, že se ten zápas dal klidně i otočit.

Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Zleva Martin Cedidla ze Zlína, brankář Zlína Matej Rakovan a Jakub Řezníček z Teplic.

Proč to nevyšlo?

Snažili jsme se bojovat, abychom se pokusili z něčeho udeřit. Mohl tam být třeba vypadlý míč, který by šel doklepnout. Nic takového se nám ale nepovedlo.

Zlín ve dvou posledních venkovních zápasech neuspěl, konkrétně po debaklu v Liberci 0:5 se vracíte s prázdnou i z Teplic.

Ale před cestou do Liberce jsme zdolali Olomouc a hned po Liberci jsme doma porazili i kvalitní Slovácko, které teď v sobotu zaskočilo favorizovanou Plzeň. Na vlastním trávníku si vytváříme spoustu šancí. Důležitým faktorem a měřítkem je právě domácí prostředí, které někdy hraje i pro nás, ale pak i pro tým, na jehož stadionu jsme v roli soupeře.

Reklama

Související témata:
  Pardubice - Příbram dnes 17 : 00
20230604T17 : 00:00+0200
Pardubice vs. Příbram
Pardubice vs. Příbram
Pardubice
Příbram
  Vyškov - Zlín dnes 17 : 00
20230604T17 : 00:00+0200
Vyškov vs. Zlín
Vyškov vs. Zlín
Vyškov
Zlín
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.