Dohrávali v křečích. Za bojovnost si výhru zasloužíme, řekl Gebre Selassie

Výhru 1:0 nad Slavií hodnotil liberecký Theo Gebre Selassie mírně ochraptělým hlasem. Jeho hlasivky dostaly zabrat, jak ve středu zálohy dirigoval své parťáky, kteří dokázali eliminovat slávistickou ofenzivu. Ta U Nisy vyšla s nulou, přestože přes sedmdesát minut útočila proti oslabenému soupeři.

Slavia inkasuje v Liberci. Vlevo Theodor Gebre Selassie z Liberce, bankář Ondřej Kolář a Peter Olayinka ze Slavie.

Kolik sil vás zápas stál?

Myslím, že naše všechny síly. Průběh zápasu asi odpovídal gólu, který jsme dali. Nebo kdo ho vlastně dal...

Radost hráčů Liberce z gólu proti Slavii

Byl Olayinkův vlastní, když míč odvracel právě před vámi.

Ale lízl jsem ho. Měl jsem to pochopitelně dát na branku rovnou, ale jak nejsem na tuhle pozici zvyklý, byl jsem trošku překvapený, že mě Marios (Purzitidis) takhle perfektně našel. Doufám, že příště ho dám rovnou.

Od kolikáté minuty jste bojoval s křečemi?

Peter Olayinka ze Slavie během duelu s Libercem.

Posledních pět deset minut. Hodně jsme běhali bez balonu, bylo tam posouvání tam a zpátky, hodně výskoků a hlaviček.

Zažil jste někdy zápas, ve kterém jste nevystřelili na branku, a přesto vyhráli?

Takový si nepamatuju, ale odpovídá to průběhu celého zápasu. Nechali jsme tam opravdu všechno. Šlo o týmový bojovný výkon. Po herní stránce se o zápase asi bavit ani nemusíme, ale myslím, že za bojovnost si výhru zasloužíme.

Co vám blesklo hlavou, když jste šli brzy vyloučením Štetiny do deseti?

Že to bude dlouhý. (usměje se) Ale dobře jsme ustáli hned následující standardku. Kdybychom z ní dostali gól, asi by se zápas vyvíjel jinak. I když s přibývajícím časem síly ubývaly, zároveň nám to dodávalo energii, že když už se držíme tak dlouho, vydržíme to až do konce.

Po vyloučení Štetiny jste přišli kvůli zranění i o druhého stopera Plechatého. Do jaké míry změny nabouraly vaši taktiku?

Hráli jsme úplně něco jiného, než co jsme původně chtěli. I když ve druhém poločase jsme to zase posunuli na tři stopery. Když se však na něco připravujete a po dvaceti minutách vám dva stopeři vypadnou, všechno je jinak. Mluví to však ve prospěch týmu, když jsme si s tím v rámci našich možností poradili.

Co terén, na který si slávisti stěžovali?

Pro oba byl stejný, ale asi trochu nahrával nám. Chtěli jsme být kompaktní a nemuseli jsme se honit do nějakých zběsilostí.