Hlavní obsah

GLOSA: Další promrhaná sezona Zbrojovky. Po skvělém podzimu přišel na jaře strmý pád

29. 5. 2023 11:13

Přesně pětačtyřicet let po zisku historického mistrovského titulu ještě na legendárním stadionu za Lužánkami zažívá teď fotbalové Brno mnohem horší časy. Přestože Zbrojovka na podzim sezonu skvěle rozehrála, po neskutečně zpackané jarní části se po roce s první ligou loučí. Už potřetí za posledních šest let.

Foto: Sport.cz s využitím ČTK

Rozzuření fanoušci Zbrojovky Brno

Článek

Kde hledat příčiny dalšího pádu klubu se slavnou tradicí? Zatímco loni v létě přivedlo vedení Zbrojovky po suverénním postupu z druhé ligy zajímavé posily, v zimní pauze zřejmě pod vlivem solidního postavení v tabulce doplnění mužstva zanedbalo.

Navíc se střelecky zadrhl kapitán Řezníček, který přišel na poslední chvíli i o korunu pro nejlepšího ligového kanonýra. Bez jeho gólového příspěvku byli Brňané v koncovce téměř neškodní. A čím dál míň byl na hřišti vidět i talentovaný záložník Ševčík. Možná i pod dojmem blížícího se odchodu do mistrovské Sparty.

Zbrojovce nevyšla ani sázka na trenéra Haška, který po 26. kole vystřídal odvolaného kouče Dostálka. Na úvodní triumf nad Pardubicemi už Brno pod jeho vedením navázalo jen třemi plichtami. Ta nedělní se Zlínem dala definitivní pečeť na sestup.

Mužstvu nepomohla ani část fanoušků. Frustraci a naštvání, že se fotbalistům Zbrojovky v poslední době nedaří zabydlet se mezi tuzemskou elitou, lze jistě naprosto chápat. Hulvátské chování směrem k majiteli klubu, které málem přerostlo ve fyzickou agresi, však rozhodně nikoli.

Tím, že při posledních zápasech vytvářeli na stadionu silně negativní atmosféru, mají i oni na dalším pádu mužstva do druhé ligy svůj podíl. Ostře to kontrastovalo s přístupem zlínských příznivců, kteří dorazili do Brna v hojném počtu a neúnavně svůj celek bez nadávek a urážení povzbuzovali.

Přitom ani oni nebyli určitě vůbec nadšeni z toho, jak si Ševci v sezoně vedli. V rozhodujících okamžicích však táhli se svým mužstvem za jeden provaz, a i díky tomu jim zůstala šance zachránit ligu aspoň v baráži.

Foto: Patrik Uhlíř, ČTK

Zklamaný brněnský trenér Martin Hašek

Zbrojovka každopádně promrhala další sezonu na cestě za kýženou stabilizací klubu. Už potřetí v poslední době se tak bude pokoušet o resuscitaci. Návrat zpět mezi elitu bude o to těžší, že kromě Ševčíka Brno opustí i hostující borci Souček, Tijani či Falta. A o rychlonohého Nigérijce Alliho je údajně velký zájem v zahraničí.

Kanonýr Řezníček sice nedávno prodloužil v Brně smlouvu o další dva roky, ale jistě by rád završil zbývajícími dvěma trefami co nejdřív vysněný vstup do Klubu ligových kanonýrů. Jenže góly vstřelené ve druhé lize se mu započítávat nebudou.

Bude nyní záležet na vedení klubu, zda se podaří citelné ztráty nahradit a dá dohromady natolik kvalitní kádr, aby mohlo mužstvo pomýšlet na okamžitý návrat. A také na tom, zda se vlastník Zbrojovky Václav Bartoněk rozhodne pro prodej klubu anebo najde partnera, který mu ho pomůže spolufinancovat. Jenže druhá liga asi teď nebude pro případné investory zrovna velkým lákadlem.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články