Gól Liberce na Spartě byl uznán správně, podle komise rozhodčích nešlo o ofsajd

Branka fotbalistů Liberce v nedělním utkání 21. kola první ligy na hřišti Sparty byla regulérní. Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR ve svém komuniké uvedla, že situaci nepředcházel ofsajd Filipa Horského.

Ladislav Krejčí zkouší akrobaticky zakončit v zápase Sparty proti Liberci

Liberečtí se na Letné prosadili v 68. minutě. Na dlouhý nákop si naběhl střídající Horský, který se na první pohled nacházel v ofsajdu. Mládežnický reprezentant ale nakonec přenechal míč Olafu Kokovi, jenž před vyběhnuvším gólmanem Peterem Vindahlem přihrál Horskému a ten do prázdné branky skóroval.

Sudí Jan Všetečka po konzultaci s videorozhodčím (VAR) gól uznal, což kritizoval například sparťanský trenér Brian Priske na tiskové konferenci po vítězství Pražanů 2:1.

„Hráč hostujícího družstva č. 14 (Horský), který byl v ofsajdové pozici, sice nejdříve běžel směrem k míči, ale neovlivnil tím možnost soupeře hrát míčem. O ofsajd se v tomto případě nejednalo,“ uvedla komise, která podle manuálu od této sezony veřejně komentuje vždy čtyři situace z kola, vybrané médii.

Obránce Slovácka Vlastimil Daníček byl správně vyloučen ve Zlíně za úder loktem do břicha Josse Didiby. Sudí Petr Hocek kapitánovi hostů ve 32. minutě po intervenci VAR udělil červenou kartu. Oslabený tým z Uherského Hradiště prohrál 1:2. Podle komise měl ale Didiba dostat žlutou kartu za nesportovní chování při předchozím postrkování.

Komise rozhodčích dala za pravdu i hlavnímu arbitrovi Ladislavu Szikszayovi, který v nedělním utkání Karviná - Slavia (0:3) nevyloučil domácího Andriju Ražnatoviče za šlápnutí na hrudník Davida Douděry v závěru první půle.

„Hráč domácího družstva nekoordinovaně v pádu šlápl pokrčenou nohou na soupeře. Z dostupných záběrů není patrný úmysl, nejednalo se tedy o hrubé nesportovní chování,“ uvedla komise.

Naopak rozhodčímu Karlu Roučkovi vytkla, že v sobotním duelu mezi Bohemians 1905 a Plzní (0:2) neudělil dvě žluté karty za bezohledné vražení do soupeře. V 18. minutě měl být potrestán hostující Robin Hranáč za nedovolené zastavení Jana Matouška a v 77. minutě měl dostat kartu i domácí Jan Kovařík za faul na Matěje Vydru, jenž si ze souboje odnesl krvavé zranění.