Olomouc - Karviná 3:1Hanáci slaví první výhru v nové sezoně

15. Juliš 1 : 0
33. Zmrzlý 2 : 0
44. Papalelé 2 : 1
65. Navrátil 3 : 1

Fotbalisté Olomouce ve druhém kole první ligy doma porazili nováčka Karvinou 3:1 a po úvodní porážce 0:2 na hřišti mistrovské Sparty v sezoně premiérově bodovali. Naopak Slezané nenavázali na minulé vítězství 4:1 nad Zlínem. Utkání na Andrově stadionu bylo ve druhém poločase na necelou půlhodinu přerušeno kvůli podmáčenému hřišti po silném dešti.

Juliš slaví úvodní gól utkání

Hanákům v první půli zařídili dvoubrankový náskok Lukáš Juliš a Ondřej Zmrzlý, ještě do přestávky snížil Papalelé. V 66. minutě Jan Navrátil přidal pojistku na triumfu domácího celku. Olomouc v nejvyšší soutěži neprohrála ani 12. vzájemný duel a pošesté za sebou nad Karvinou zvítězila.

Zápas odstartovala první velká šance ve 12. minutě. Budínský, který v úvodním kole zaznamenal gól a dvě asistence, rozehrál přímý kop a opět z toho byla nebezpečná situace. Hanáci míč odvrátili pouze k osamocenému Bartlovi a ten z voleje napálil břevno. Krátce nato zahrozili také domácí, když po centru Vodháněla hlavičkoval z malého vápna Navrátil nad branku.

Sigma už v 15. minutě další šanci proměnila. Chvátal přízemním centrem našel Juliše, jenž se z otočky trefil k tyči. Ofenzivní posila ze Sparty vstřelila první soutěžní gól po návratu do Olomouce. Juliš naposledy za Sigmu v lize skóroval v červnu 2020 právě proti Karviné. Tehdy dal dvě branky rovněž při výhře 3:1.

Utkání Olomouce s Karvinou ovlivnil hustý dešť

Domácí dál hrozili. Navrátilova hlavička z bezprostřední blízkosti zamířila těsně vedle, Vodháněl z voleje trefil břevno. Olomouc se dočkala druhého gólu ve 33. minutě. Vraštil z pravé strany poslal přihrávku do vápna, Juliš pustil míč mezi nohama na Zmrzlého, který ho umístil ke vzdálenější tyči.

Poté Navrátil neuspěl ani ve své třetí vyložené šanci, tentokrát přestřelil. Minutu před pauzou Karviná snížila. Po rychlém protiútoku Memič našel Papalelého a kapverdský záložník si tečovanou střelou připsal premiérovou branku v české lize.

Fotbalisté Olomouce hostili Karvinou

V 66. minutě se dočkal gólu i Navrátil. V době vydatného deště byl brankář Lapeš u dlouhého míče sice dříve než Fortelný, ale nepovedl se mu odkop a Navrátil obloučkem téměř ze 40 metrů hostujícího gólmana přehodil.

Rozhodčí Starý v 72. minutě hru přerušil kvůli nezpůsobilému terénu, protože se míč na kalužích zastavoval. Po pětadvacetiminutové pauze se opět mohlo pokračovat. Po návratu ze šaten se už duel spíše dohrával, pouze v nastavení musel vytáhnout Macík těžký zákrok proti střele Budínského.

Olomouc doma v lize zvítězila po pěti kolech a čtyřech porážkách po sobě, Karviná venku v nejvyšší soutěži protáhla sérii porážek na šest zápasů.

2. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - MFK Karviná 3:1 (2:1)
Branky: 15. Juliš, 33. Zmrzlý, 66. Navrátil - 44. Papalelé. Rozhodčí: Starý - Vlček, Machač - Julínek (video). ŽK: Boháč, Čurma (oba Karviná). Diváci: 3254
Olomouc: Macík - Vraštil, Beneš, Křišťál - Chvátal, Breite, Pospíšil (82. Zorvan), Zmrzlý - Vodháněl (63. Fortelný), Juliš (82. Muritala), Navrátil (90.+1 Kramář). Trenér: Jílek.
Karviná: Lapeš - Čurma, Krčík, Bederka, Mikuš - Budínský, Boháč (70. Akinyemi) - Memič (72. Franko), Bartl (70. Málek), Papalelé (82. Ezeh) - Doležal (70. Moses). Trenér: Hejdušek.