Ml. Boleslav - Liberec 2:2Kolaps. Slovan přišel o dvoubrankový náskok proti oslabenému soupeři

8. Chaluš 0 : 1
42. Kulenovič 0 : 2
79. Pulkrab 1 : 2
88. Suchý 2 : 2

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve druhém ligovém kole remizovali s Libercem 2:2. Severočeši po přestávce promarnili dvoubrankové vedení, přestože měli početní převahu po vyloučení Dominika Kostky z 36. minuty. Poločasový náskok hostům zařídili Matěj Chaluš a Luka Kulenovič, letní posily Slovanu. Domácí Vasil Kušej v úvodu ještě za bezgólového stavu neproměnil penaltu, ale střídající Matěj Pulkrab s Markem Suchým v poslední čtvrthodině zachránili středočeskému celku remízu. Oba soupeři mají po dvou kolech čtyři body.

Vlevo Ahmad Ghali z Liberce, vpravo Vasil Kušej z Boleslavi.

Oba týmy v prvním kole vyhrály shodně 3:1, a tak spokojení trenéři poslali na trávník přesně stejné sestavy jako před týdnem. Slovan při poslední návštěvě Lokotrans Areny utrpěl v březnu debakl 0:4 a ani tentokrát pro něj zápas nezačínal dobře.

Hned v první minutě si Mareček zaběhl za libereckou obranu, střetl se s vybíhajícím brankářem Vliegenem a sudí Vokoun po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace nařídil pokutový kop. Belgický gólman ale Kušejův úmysl vystihl. Byla to desátá penalta, které Vliegen v české lize čelil, a první, která neskončila gólem.

Hosté na rozdíl od soupeře hned první možnost proměnili ve vedení. V osmé minutě zahrál Červ téměř z poloviny hřiště přímý kop a Chaluš hlavičkoval do sítě. Stoper, který se pod Ještěd vrátil na hostování z Malmö, se v libereckém dresu trefil v lize teprve podruhé. Předchozí tři góly vstřelil už před šesti lety ještě ve službách dnešního soupeře. Šanci na vyrovnání promarnil Suchý, když sám v šestnáctce nedokázal nasměrovat míč mezi tyče.

Zleva brankář Olivier Vliegen z Liberce, Lukáš Červ z Liberce, Marek Suchý z Boleslavi.

V utkání pak místo pohledných akcí přibývalo faulů. Kostka si vyšlápl na Doumbiu a rozhodčí mu opět po zhlédnutí videa ve 36. minutě ukázal červenou kartu. Ještě do přestávky využil početní převahu Kulenovič. Kličkou se uvolnil na hranici šestnáctky a střelou mířící na zadní tyč zvýšil ve 42. minutě na 2:0. Pro bosenského útočníka to byl premiérový gól v české lize.

Mladoboleslavští se po změně stran i v deseti pustili do útočení, oživení na hřiště přinesl střídající Ladra. Dvakrát se v nadějné pozici ocitl Hilál, ale branku netrefil. Slovan se soustředil jen na bránění, přesto mohl Kulenovič náskok ještě zvýšit, ale s jeho hlavičkou si brankář Trmal poradil.

Vlevo Lukáš Červ z Liberce, vpravo Júsuf Hilál z Boleslavi.

Na poslední čtvrthodinu přišli v domácím týmu na trávník Žitný a Pulkrab a hned z první akce se postarali o snížení. Žitný centroval a Pulkrab v 78. minutě přesnou hlavičkou vykřesal Středočechům naději.

Na konci 88. minuty pak Ladrův přímý kop poslal do sítě Suchý a vyrovnal. Pro zkušeného obránce to byl teprve druhý gól v české lize, ten první dal před 15 lety na začátku kariéry ještě v dresu Slavie. Mladoboleslavští doma v lize posledních devět zápasů neprohráli, se Slovanem bodovali v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou.

2. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 2:2 (0:2)
Branky: 78. Pulkrab, 88. Suchý - 8. Chaluš, 42. Kulenovič. Rozhodčí: Vokoun - Kubr, Mokrusch - Všetečka (video). ŽK: Kušej, Suchomel, Suchý, Karafiát, Pulkrab, Ladra - Plechatý, Červ, Prebsl, Mikula. ČK: 36. Kostka (Boleslav). Diváci: 4112.
M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel (85. Šimek) - Matějovský (46. Ladra), Sakala - Jawo (38. Kadlec), Mareček (75. Žitný), Kušej - Hilál (75. Pulkrab). Trenér: Kulič.
Liberec: Vliegen - Plechatý, Chaluš, Purzitidis - Ghali, Červ (83. Prebsl), Doumbia (83. Varfolomejev), Fukala - Frýdek (69. Penner) - Kulenovič (69. Horský), Tupta (60. Mikula). Trenér: Kozel.