Mistři z Plzně se s nováčkem ze Znojma nadřeli, výhru jim vystřelil Darida. Liberec udolal oslabenou Jihlavu

Fotbaloví šampióni z Plzně mají i po 4. kole Gambrinus ligy stoprocentní bilanci a znovu soutěži vévodí díky lepšímu skóre se stejným bodovým ziskem jako zatím stejně suverénní Sparta. Podobně jako letenský rival v sobotu proti Bohemians 1905 se ale Vrbovi svěřenci v nedělním duelu proti nováčkovi ze Znojma dlouho trápili a výhru jim zajistila až přesná trefa Vladimíra Daridy z 56. minuty zápasu. Ve druhém utkání přehrál další pohárový zástupce Liberec na svém hřišti Jihlavu 1:0 a rehabilitoval se za výprask 0:4 z Mladé Boleslavi v minulém kole. Moravský celek hrál od 41. minuty oslaben bez vyloučeného stopera Kopice, autorem vítězné branky Severočechů byl po hodině hry ukrajinský záložník Sergej Rybalka.

Radim Nepožitek (vlevo) ze Znojma v souboji se střelcem úvodní branky Vladimírem Daridou z Plzně.

Znojmo a Plzeň na sebe narazily po dlouhých letech. Oba celky se společně utkaly jen v druholigové sezóně 1992/93, oba zápasy skončily remízou. Viktoria byla tentokrát velkým favoritem a roli nakonec splnila, přestože Znojmo statečně odolávalo.

Ve druhé půli Plzeň ještě zvýšila svůj tlak a ukázala sílu nejlépe útočícího týmu ligy. Rozhodl rychlý brejk, po němž se dostal míč až k volnému Daridovi, který zblízka trefil míč do volné části branky. Závěrečná zvýšená aktivita znojemského nováčka k úspěchu nevedla. Tým trenéra Leoše Kalvody zatím na první ligovou výhru čeká a je nejméně produktivním týmem ligy: zatím vstřelil jen jeden gól a na další čeká už 294 minut.

Plzeň naopak nasázela zatím 14 branek a po dalším tříbodovém importu ji zřejmě ani moc  nemrzí, že jí jeden gól chyběl k vyrovnání střeleckého rekordu Sparty v úvodních čtyřech kolech  ze sezóny 1993/94. Právě souboj největších adeptů na zisk titulu příští sobotu v Plzni budem hitem 5. kola.

Liberec dodržel tradiciLiberec tak s Jihlavou neprohrál ani v pátém vzájemném ligovém zápase. Veterán Blažek mezi tyčemi moravského celku se činil, ale ve 41. minutě si hosté zadělali na velké problémy. Obránce Milan Kopic zezadu nevybíravě fauloval Šurala a rozhodčí Franěk mu ukázal červenou kartu.

Oslabený tým odolával až do 60. minuty, kdy se po Šuralově centru z pravé strany prosadil hlavičkující Rybalka. Severočeši tak navázali na čtvrteční výhru a postup nad Curychem ve 3. předkole Evropské ligy, v domácí soutěži před vlastními diváky podesáté za sebou nepoznali hořkost porážky a drží třetí pozici.

Už v pátek si první výhru v ročníku připsala Slavia v dalším malém pražském derby na hřišti Dukly. Čtvrté kolo uzavře pondělní dohrávka mezi Ostravou a Jabloncem.