Hlavní obsah

Neskutečný, bomba, fantastický. Straka drží palce uzdravenému mladíkovi z Baníku, sám porazil ďábla

7. 2. 2023 11:45

Výhra nad Slavií, nebo snad nad Spartou? Kdepak. Osmnáctiletý fotbalista Baníku Matěj Šín slaví tu nejdůležitější bitvu, když se po onkologickém onemocnění a červnové operaci dal natolik dohromady, že naskočil do sestavy ostravského celku. „Je to neskutečný, bomba, fantastický, když ten první závod vyhrál. Úplně mám husinu, když si uvědomím, čím si ten hráč procházel. To byla otázka života a smrti," líčí v pořadu Přímák na Sport.cz František Straka, fotbalový kouč.

Ostravský fotbalista Matěj Šín vyhrál nejdůležitější životní bitvu. Příspěvek z pořadu PřímákVideo: Sport.cz

 
Článek

Straka byl při povídání o příběhu ostravského bojovníka hodně emotivní a neskrýval radost, že má Šínův příběh dobrý konec. Proti Zlínu naskočil mladík do hry na tři minuty, teď v Teplicích jich zvládl osm. „To je neskutečný impuls pro toho hráče, Když dostane šanci aspoň na chvilku okusit atmosféru, to je neskutečný náboj. Já si jen přeji, aby takových případů bylo víc, aby ti, co mají tyto problémy, dokázali ten boj vyhrát a posunuli se tam, kam si přejí," prohlašuje bývalý československý reprezentant a účastník mistrovství světa 1990 v Itálii.

Zkušený trenér věří, že se v případě mladého fotbalisty otáčí správným směrem. „Věřím, že teď půjde cestou, kterou si nastavil. Je v něm obrovská motivace. To je neskutečný, to je bomba. Moc si přeju, aby tu šanci dostával dál," hlásí Straka.

O podpisu trenéra Pavla Hapala pod kanonádou Baníku z pořadu PřímákVideo: Sport.cz

I když Šín naskočí jen na pár minut, už to považuje za ohromné vítězství. Minuty je třeba přidávat postupně. „Nevíš, jak bude tělo reagovat. Není to také jen o fyzické zátěži, ale jde i o psychiku. Prostor se musí přidávat postupně," tvrdí přesvědčivě s tím, hráč musí v každé chvíli cítit podporu klubu, trenéra i spoluhráčů. „Nesmí mít strach něco říct, když je nějaký problém," dodává.

Ostatně v Baníku Ostrava působí i obránce David Lischka, který kvůli problémům se srdcem málem také ukončil kariéru, ale díky lékařskému zákroku vše překonal a hraje dál. „Tyhle příběhy dodávají neskutečnou energii tobě i týmu. Těmhle klukům moc fandím, mám je rád a držím jim palce. Aby byli zdraví a vše si užívali," svěřuje se Straka.

Dobře ví, o čem mluví. Sám totiž podobný problém řešil. „Něco podobného jsem prožil, povedlo se mi porazit toho ďábla, co jsem měl v těle. A klukům se povedlo to samé, hlavně jim přeji zdraví a ať se jim daří," dodává.

Redaktor Jan Malý, šéf fotbalové sekce v Právu a Sport.cz souhlasně přikyvuje a přidává celé věci další rozměr. „Hráči, co tímhle projdou, už na všechno nahlížejí jinak. Pak jsou vděční za každou minutu na hřišti, ke všemu přistupují jinak. Všem moc fandím a přeji jim hodně zdraví," konstatuje novinář.

Reklama

Související témata:
  0 : 0 Pardubice - Příbram 0 : 0 dohráno
20230604T17 : 00:00+0200
Pardubice vs. Příbram
Pardubice vs. Příbram
Pardubice
Příbram
  0 : 0 Vyškov - Zlín 0 : 0 dohráno
20230604T17 : 00:00+0200
Vyškov vs. Zlín
Vyškov vs. Zlín
Vyškov
Zlín
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.

Nejnovější články