Sigma Olomouc - Rapid Vídeň 2:1Pardubice uspěly v derby, Olomouc přehrála Rapid, pro další prvoligové týmy byla maximem remíza

Dvě vítězství si v úterý připsaly v přípravných zápasech na nový ročník fotbalové Fortuna ligy týmy z nejvyšší soutěže. Pardubice vyhrály v derby nad druholigovou Chrudimí 2:0 a Olomouc přehrála vídeňský Rapid 2:1. Mladá Boleslav, Karviná i Sparta pak jen remizovaly.

Hlavní trenér Pardubic Radoslav Kováč.

Pardubice si v přípravě poradily s druholigovou Chrudimí. Svěřenci trenéra Radka Kronďáka se prezentují fungující defenzivou, celek z nejvyšší soutěže ale našel hned dvě skulinky a gólově trestal. V první půli se trefil Patrák, výhru favorita pak pečetil Krobot.

Olomouc si připsala cenný skalp, když porazila Rapid Vídeň. O obě branky Sigmy se postarala letní posila Hanáků Lukáš Juliš. Rapid poté dokázal pouze snížit.

Mladá Boleslav byla v polské Opalenici jen pár minut od porážky s Cracovií Krakov, nakonec ale středočeskému celku zajistil alespoň remízu útočník Hilál. Karviná naopak vedla nad dalším polským celkem Termalica Nieciecza v poločase 1:0, ale nakonec i tento duel skončil nerozhodným výsledkem 1:1.

Stejné skóre pak svítilo na ukazateli skóre po duelu mezi mistrovskou Spartou a Čukarički Bělehrad. Více o tomto utkání čtěte ZDE

Přípravná fotbalová utkání
Sigma Olomouc - Rapid Vídeň 2:1 (2:1)
Branky: 15. a 36. Juliš - 41. Seidl
Olomouc: Macík (70. Digaňa) - Vraštil (60. Pokorný), Beneš (60. Matys), Zmrzlý (60. Matoušek) - Chvátal (60. Křišťál), Breite (60. Israel), Ventúra (60. Fortelný), Pospíšil (60. Zorvan), Sláma (60. Navrátil) - Vodháněl (60. Zifčák), Juliš (60. Muritala). Trenér: Jílek.
FK Mladá Boleslav - Cracovia Krakov 1:1 (0:1)
Branky: 88. Hilál - 16. Hoskonen
Mladá Boleslav: Trmal (46. Mikulec) - Suchomel (75. Fulnek), Karafiát (75. Šimek), Suchý (55. Poulolo), Kostka - Kušej (65. Mašek), Matějovský (55. Hilál), Sakala (75. Kadlec), Mareček (65. Ladra) - Jawo (75. Kubista), Pulkrab (55. Žitný). Trenér: Kulič.
FK Pardubice - Chrudim 2:0 (1:0)
Branky: 10. Patrák, 56. Krobot
Pardubice: Budinský - Surzyn (60. Halász), Halinský (78. Hanč), Icha, Helešic (60. Kurka) - Patrák (60. Huf), Míšek (46. Vacek), Šimek, Hlavatý (46. Tischler), Pikul (78. Brdička) - Krobot (60. Zlatohlávek). Trenér: Kováč.
MFK Karviná - Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)
Branky: 28. Franko - 65. Poznar
Karvinéá - I. poločas: Lapeš - Hošek, Kauan, Traore, Antovski - Moses, Motyčka - Franko, Vinicius, Rezek - Adeleke. II. poločas: Ulihanes - Fukala, Trček, Stropek, Cyprian - Jurga, Jurčák - Molitorisz, Kaňák, Brzóska - Adeleke (67. Vinicius). Trenér: Hejdušek.