Plán, který jsme o přestávce s Páníkem připravili, zhatila penalta, říká zaskakující kouč Karviné Vlk

Do svízelné situace se dostali fotbalisté Karviné před utkáním 11. kola nejvyšší soutěže v Olomouci. Jejich nový kouč Bohumil Páník, s nímž se chtěli už na Hané odrazit od samého dna tabulky, stejně jako jeho asistenti, neprošel covidovými testy, a tak nuceně zůstal doma. Na lavičku tak musel sportovní ředitel Lubomír Vlk. Ani pod jeho vedením tým však nezabral, prohrál 0:2 a dál čeká na první výhru v soutěži.

Trenér Karviné Lubomír Vlk.

Kdy jste se dověděl, že tým v Olomouci povedete?

Dnes ráno mezi devátou a desátou.

Pro mužstvo Pánikova absence jistě byla velkou komplikací?

Samozřejmě. Celý týden mužstvo chystal. S těmi, co z realizačního týmu zbyli, jsme se ale nějak na utkání připravili.

Byl jste s nemocným trenérem v kontaktu?

V průběhu utkání i o přestávce jsme spolu intenzivně komunikovali. Hlavně po vedoucím gólu domácích jsme řešili, co udělat, abychom se zlepšili, a prosadili střelecky. O přestávce jsme si pak připravili nějaký plán, který nám však zhatila penalta. Chtěli jsme hrát na dva útočníky, ale k tomu jsme přistoupili až po druhém gólu.

Pokutový kop nařízený v 53 minutě za faul Šindeláře na Zifčáka, který proměnil Gonzalez, zápas definitivně rozhodl. Souhlasíte?

Určitě. Sigma to pak už kontrolovala. Udělali jsme sice pár změn v rozestavení, ale nepomohlo to.

Jak klíčovou situaci hodnotíte? Šindelář se dušoval, že nefauloval...

Viděl jsem to zezadu. Ze svých hráčských zkušeností, sám jsem byl zadák, ale vím, že když se útočník dostane před obráncem, vždycky to penaltou zavání.

Proč jste po přestávce střídal gólmana Neumana?

Nebylo to kvůli výkonnosti. Zranil se. Má něco s ramenem. Co přesně, však nevím.

Máte se vůbec po další prohře od čeho odrazit?

Od výkonu, který jsme předvedli v prvním poločase, kdy jsme Sigmě byli vyrovnaným soupeřem. Měli jsme i šance, které jsme bohužel neproměnili. A někteří hráči příjemně překvapili, třeba Svoboda. Doufám také, že do příště se nám uzdraví někteří kluci z marodky, hlavně útočník Papadopulos.