Jihlava - Slavia 1:0Sešívaní při Trpišovského premiéře nečekaně prohráli s Vysočinou

10. Dvořák 1 : 0

Jihlava

Fotbalisté pražské Slavie nezvládli vstup do jara a v prvoligové premiéře trenéra Jindřicha Trpišovského nečekaně prohráli v Jihlavě 0:1. Úřadující mistři v zápase 17. kola nedokázali odpovědět na gól Pavla Dvořáka z desáté minuty a v neděli mohou přijít o druhé místo v tabulce. Na lavičce Vysočiny naopak vyšel soutěžní debut Martinu Svědíkovi, jehož tým poskočil na předposlední pozici o dva body před Ostravu.

Pavel Dvořák z Jihlavy (vpředu) a Simon Deli ze Slavie.

Jihlavským se výborně povedl začátek a po rychlé akci zaskočili obranu favorita. Dvořák převzal míč od Ikauniekse a v desáté minutě propálil zimní posilu Slavie brankáře Koláře.

Na těžkém terénu, na který se snášelo postupem času sílící sněžení, měli hosté herní převahu. Velkou příležitost na vyrovnání si slávisté vypracovali o čtyři minuty později, když Zmrhal ve skrumáži už překonal Rakovana, ale míč z brankové čáry odhlavičkoval Ljovin.

"Sešívaní" dál svírali soupeře na jeho polovině, ale k ohrožení branky se dostávali jen po centrovaných míčích ze strany. V 23. minutě Hušbauer našel na zadní tyči Škodu, ale jeho hlavička skončila mimo. Vysočina o sobě dala vědět o pět minut později, kdy se do brejku dostal Zoubele, místo centru na volného Ikauniekse však volil hodně nepřesnou střelu.

O přestávce Stoch v záloze nahradil nevýrazného Mingazova a Slavii změna pomohla. Trpišovský stáhl hru na tři obránce a hosté měli od prvních minut druhé půle převahu. Po hodině hry mohl zpoza vápna srovnat Hušbauer, ale Rakovan jeho střelu dokázal vytěsnit nad branku.

Jihlavě se podařilo tlak otupit střídáním a taktickým zdržováním. Neuspěl ani Ngadeu, jehož pokus mířil nad branku. Čtyři minuty před koncem se po individuální akci Stocha opět blýskl Rakovan, který v nastavení dokázal zlikvidovat také ránu dalšího náhradníka Dannyho. Slavia od roku 2006 nedokázala v Jihlavě vyhrát šestý ligový zápas za sebou, Trpišovský na Vysočině neuspěl ani na pátý pokus.

Fotbalová liga - 17. kolo:
Vysočina Jihlava - Slavia Praha 1:0 (1:0)
Branka: 10. Dvořák. ŽK: Schumacher, Ikaunieks - Sýkora, Kolář, Danny, Deli. Diváci: 3789.
Jihlava: Rakovan - Vaculík (65. Holík), Tlustý, Buchta, Schumacher - Ljovin - Fulnek (83. Klíma), Urblík, Dvořák, Zoubele (86. Štěpánek) - Ikaunieks. Trenér: Svědík.
Slavia: Kolář - Frydrych (73. Danny), Kúdela, Deli, Sýkora - Ngadeu - Mingazov (46. Stoch), Hušbauer (78. Necid), Bucha, Zmrhal - Škoda. Trenér: Trpišovský.