Bohemians - Teplice 1:2Skláři válí, zvítězili i na Bohemians a drží krok s pražskými "S"

43. Trubač 0 : 1
59. Jukl 0 : 2
90. Puškáč 1 : 2

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 ve druhém ligovém kole nečekaně doma podlehli Teplicím 1:2. Severočechy poslal v závěru první půle do vedení Daniel Trubač, po téměř hodině hry zvýšil Robert Jukl. Následně David Puškáč z penalty přestřelil, snížit se mu povedlo až ve čtvrté minutě nastavení.

Fotbalisté Bohemians hostili ve druhém kole Fortuna ligy Teplice

Tepličtí navázali na úvodní domácí vítězství 1:0 nad Plzní a prožívají nejlepší start do sezony od ročníku 2007/08, kdy vyhráli dokonce prvních pět kol. "Klokani" se nedokázali úspěšně naladit na čtvrteční odvetu 2. předkola Evropské konferenční ligy s norským Bodö/Glimt, na jehož půdě v tomto týdnu prohráli 0:3. Severočeši zvítězili v lize na stadionu Bohemians po čtyřech porážkách.

Jako první zahrozili v 10. minutě Tepličtí, Trubačova přízemní rána zpoza šestnáctky ale skončila vedle. Domácí o sobě dali vědět až po téměř 20 minutách hry. Hůlka, který v minulém kole rozhodl o výhře Pražanů 1:0 v Pardubicích, zamířil hlavičkou po Hrubého centru mimo tři tyče. Poté teplický záložník Urbanec našel ve vápně Gninga a pokus senegalského útočníka vyškrábl brankář Reichl na roh.

Severočeši se prosadili v závěru prvního poločasu po rychlém brejku. Gning ve 43. minutě přihrál před branku na Trubače, jenž napoprvé Reichla nepřekonal, ale z dorážky už ano. Šestadvacetiletý záložník vstřelil i druhý gól svého týmu v ligové sezoně. Tři branky do sítě jednoho mužstva v nejvyšší soutěži dal vedle Bohemians už jen Ostravě.

Domácí trenér Veselý poslal do druhého poločasu záložníky Dostála a Berana, v 59. minutě se však opět prosadili hosté. Kovařík přišel u postranní čáry o míč, Fila nahrál Juklovi a ten z úhlu propálil Reichla. Teplický záložník skóroval v nejvyšší soutěži poprvé od loňského září.

Bohemians mohli snížit v 83. minutě, kdy se po Marečkově faulu na střídajícího Kozáka postavil k pokutovému kopu Puškáč, jenže přestřelil. Kontaktní branku vstřelil až v nastavení, kdy za Grigara dorazil hlavičku střídajícího Necida. Srovnat už "Klokani" nestihli a v lize podlehli Teplicím po dvou výhrách.

2. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - FK Teplice 1:2 (0:1)
Branky: 90.+4 Puškáč - 43. Trubač, 59. Jukl. Rozhodčí: Orel - Pečenka, Hádek - Kocourek (video). ŽK: Puškáč, Hůlka - Urbanec, Mareček, Bílek. Diváci: 5679.
Bohemians: Reichl - Hůlka, Křapka, Hybš - Köstl, Jindřišek (46. Beran), Hrubý (46. Dostál), Kovařík (75. Necid) - Matoušek (70. Kozák) - Prekop (60. Hála), Puškáč. Trenér: Veselý.
Teplice: Grigar - Mareček, Chaloupek, Hora (87. Bílek) - Radosta, Jukl, Dramé, Urbanec - Trubač (90.+5 Křišťan) - Fila (84. Jásir), Gning (90.+5 Vachoušek). Trenér: Frťala.