Další výhra pro Baník, Slovácko zvládlo derby, slaví i Budějovice a Pardubice

V sobotním programu sedmého kola fotbalové Fortuna ligy si ostravský Baník poradil s Mladou Boleslaví 2:0. Slovácko v regionálním derby přehrálo Zlín 1:0. České Budějovice otočily domácí duel s Jabloncem a zvítězily 2:1. Pardubice šokovaly brankou v závěru teplická Stínadla a po výhře 1:0 si odvážejí cenné tři body.

Ostravský Filip Kubala v duelu proti Mladé Boleslavi.

Slovácko doma zvládlo roli favorita a v regionální derby porazilo nejtěsnějším rozdílem Zlín. Dlouho vyrovnaný duel rozhodl v 74. minutě Marek Havlík a svěřenci kouče Martina Svědíka si výhru zkušeně pohlídali. V neúplné tabulce se po třetí výhře z posledních čtyř duelů posunuli na třetí příčku. Naopak Zlín venku nebodoval ani ve čtvrtém zápase sezony.

České Budějovice se odlepily ze dna tabulky, když dokázaly otočit náročné utkání proti Jablonci, který již od 6. minuty po trefě Miloše Kratochvíla vedl. Dynamo však ještě do přestávky z penalty zásluhou Jakuba Hory srovnalo. Krátce po začátku druhého dějství byl vyloučen domácí Zdeněk Ondrášek, ale Jablonec přesilovku nevyužil. Naopak, o šest minut později rozhodl o třech bodech pro domácí Wale Musa Alli. Budějovice doma zvítězily podruhé v řadě. Jablonec na první ligovou výhru v tomto ročníku stále čeká.

Studio s Folprechtem a Ščasným

Všechny sobotní zápasy z FORTUNA:LIGY vysílají exkluzivně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Do sobotního studia moderátora Petra Svěceného dorazí dvojice expertů Zdeněk Folprecht a Zdeněk Ščasný. Sestřih všech sobotních odehraných utkání 7. kola FORTUNA:LIGY nabídne od 20:30 na O2 TV Sport pořad F:INITO.

Velké zklamání zavládlo na teplických Stínadlech. Nejen, že domácí Skláři přišli o remízu brankou pardubického Ladislava Krobota z 83. minuty, ale i divácká podpora měla k remízovému duelu se Spartou daleko. Cestu na Stínadla si našlo pouhých 3481 diváků.

Baník ve vítkovickém azylu přehrál Mladou Boleslav díky zlepšenému výkonu po přestávce. Vítězství 2:0 zajistily branky Ewertona a Tanka. Baník tak doma ani ve čtvrtém utkání neinkasoval a připsal si druhou výhru v řadě. Boleslav se naopak trápí a po slibném úvodu sezony čeká na výhru již tři zápasy.