Slovácko na vítězné vlně, přeskočilo obě pražská S. Další rána pro Teplice!

mm, dosSport.cz

Parádní aktuální formu potvrdili fotbalisté Slovácka i v sobotním programu 13. kola Fortuna ligy. Olomouc přehráli na jejím hřišti jasně 3:0, připsali si už šestou ligovou výhru v řadě a v tabulce poskočili na druhou pozici o dva body před obě pražská S, která však dohrávají své zápasy kola v neděli. V dalších sobotních duelech si Zlín poradil s Českými Budějovicemi 2:0 a Teplice prohrály s Libercem 1:2. Zápas pražských Bohemians s Karvinou byl odložen kvůli koronaviru v týmu hostů.

Zleva Pablo González z Olomouce a Michal Kohút ze Slovácka.

Předchozí tři vzájemná střetnutí mezi Olomoucí a Slováckem v nejvyšší soutěži skončila bezbrankovou remízou a dlouho to vypadalo na stejný výsledek i tentokrát. Až v 71. minutě zlomil bezgólový stav Reinberk a další dvě přesné trefy do sítě domácího brankáře Macíka vyslali střídající Cicilia a v nastaveném čase Holzer. Slovácko, proti svým konkurentům se zápasem navíc, poskočilo v tabulce na druhou pozici. Na vedoucí Plzeň ztrácí dva body.

Výsledky a postavení týmu trenéra Svědíka je výzvou pro obě pražská S, na která nečeká v neděli nic lehkého. Sparta se představí na horké půdě v Ostravě a mistrovská Slavia přivítá v Edenu lídra z Plzně.

Zleva Jan Kalabiška ze Slovácka, Vít Beneš z Olomouce a brankář Matúš Macík z Olomouce.

Rozjeté Dynamo České Budějovice čtyřikrát po sobě neprohrálo a minule remizovalo 2:2 se Slavií, ze Zlína se však Jihočeši vracejí s prázdnou. Ševcům výhru vystřelili Tkáč a po změně stran Hrubý.  Zlín se raduje z tříbodového zisku po šesti kolech, přestože od 77. minuty dohrával v deseti bez vyloučeného Reitera.

Zleva Vachtang Čanturišvili a David Tkáč ze Zlína se radují z gólu.

V tabulce předposlední Teplice prohrály všechny soutěžní duely pod novým trenérem Jiřím Jarošíkem, to platí i po pátém zápasu. Na vedoucí trefu libereckého Matouška hned v úvodu zápasu sice dokázal odpovědět ještě v první půli domácí Mazuch, ale v 85. minutě viděl Knapík červenou kartu za faul a Slovan krátkou přesilovku využil. V nastaveném čase se trefil Rondič a Liberec porazil Teplice 2:1 i ve třetím ligovém utkání v řadě.

Utkání Karviné na stadionu Bohemians 1905 bylo odloženo kvůli hromadné nákaze koronavirem a karanténě týmu MFK, který už v původním termínu nesehrál ligový duel s Ostravou a pohárové osmifinále proti Slovácku.