Dukla - Sparta 1:1Sparta nezvládla derby, Dukla jí definitivně vzala naději na titul

53. Hušbauer 0 : 1
63. Lietava 1 : 1

Jak nevyhrát titul, díl poslední. Fotbalisté Sparty remizovali v utkání 29. kola Gambrinus ligy na Dukle 1:1 a vzhledem k vítězství vedoucího Liberce v Jablonci tak definitivně přišli o možnost získat mistrovský titul. Letenští sice podali lepší výkon než v posledních zápasech a po přestávce se dostali do vedení, byli však potrestáni za krátkou pasáž, v níž byli pasivní, a Lieteva je obral o všechny naděje i iluze...

Rozčílený sparťanský kouč Martin Hašek.

Sparta se v duelu o naději na titul musela obejít bez zraněného Kweukeho, a tak ji čekal velký test, jak si bez svého nejlepšího střelce poradí. Začala svižně, nejlépe od výhry v Liberci. Měla výhodu několika standardek a Matějovský z přímého kopu jen těsně minul. Ve 12. minutě pak Vidlička servíroval tutovku Krejčímu, ale brankář Rada centr zachytil a naznačil, že je ve formě.

Jestliže Letenští spoléhali, že si na rozdíl od nedělní bitvy s klokany zahrají otevřenou partii, spletli se. Dukla proti svým zvyklostem zalezla na vlastní polovinu a nechala tvořit sparťany. S výjimkou šance hlavičkujícího Hanouska se domácí jen bránili a nechávali vyniknout svého gólmana. Ten mužstvo podržel při šanci Jarošíka a střelách Pamiče s Hušbauerem. A jelikož Vorel stáhl ve vápně Hušbauera za dres beztrestně, vytouženého gólu se hosté do přestávky nedočkali.

Tou dobou už Plzeň vedla nad Příbramí 3:0 a Liberec hrál bez branek v Jablonci, takže sparťanům bylo moc dobře jasné, že za takové konstelace padají až na třetí příčku tabulky.

Jak se tak Sparta tlačila do útoku, neuhlídala v 52. minutě Hanouska a ten šel sám na Vaclíka – gólman však hosty podržel. Byl to důležitý moment, hned o minutu později totiž skóre otevřel Hušbauer, střelec důležitých gólů. Sparta se sice dostala do kýženého vedení, udělala však hrubou. Velmi rychle se stáhla, jako už by chtěla zápas došmrdlat k další jednobrankové výhře. A pykala za to. Deset minut po trefě Hušbauera si Lietava počínal po rohu ve vápně jako Ivan Hrozný, po mohutném výskoku hlavou prostřelil Vaclíka a vyrovnal.

Závěrečný tlak Sparty byl hektický, vytoužený gól už jí nepřinesl.

Dukla Praha - Sparta Praha 1:1 (0:0)
Branky: 63. Lietava - 53. Hušbauer. Rozhodčí: Královec - Filípek, Mencl. ŽK: Lietava, Rada - Hušbauer, Přikryl. Diváci: 4590.
Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Božič, Vrzal - Podrazký (54. Pázler), Gedeon, Hanousek - Malý (80. Pospíšil), Lietava, Svatonský (71. Engelmann). Trenér Luboš Kozel.
Sparta: Vaclík - Vidlička, E. Brabec (80. Grajciar), Jarošík, Pamič - Holek - Přikryl, Matějovský, Hušbauer, Krejčí - Kerič (71. Sionko). Trenér Martin Hašek.