Hlavní obsah

Sparta obdarovala konkurenty nejdřív body, teď i posilami

6. 9. 2022 15:40

Jak s Bohemians, tak s Jabloncem fotbalová Sparta nedávno remizovala. Teď jim pouští své mladé hráče. Útočník Václav Drchal bude hostovat v Ďolíčku, jeho parťák Vojtěch Patrák pro změnu na Střelnici. Kluby přesuny potvrdily na svých webech.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Václav Drchal ze Sparty Praha během přátelského utkání s Duklou.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Klokani získali předem avizovanou posilu. Fotbalisty Bohemians 1905 posílil útočník Václav Drchal. Třiadvacetiletý hráč bude v Ďolíčku hostovat ze Sparty do konce sezony, Letenští si jej ale mohou v zimní přestávce v předstihu stáhnout zpět. Součástí dohody není opce na přestup.

Drchala v úvodu letní přípravy trápily zdravotní problémy. Na startu nové sezony nepatřil do základní sestavy Sparty a jako střídající zasáhl do čtyř ligových zápasů. V jarní části minulého ročníku hostoval v Drážďanech. V české lize má v dresu Sparty a Mladé Boleslavi na kontě 49 startů a 12 branek.

Hostování pro Hložka? Na to je hodně brzo, míní bývalý hráč Leverkusenu v PřímákuVideo: Sport.cz

Slušná sparťanská kolonie se pak vytvořila v Jablonci. Po Václavu Sejkovi a Matěji Polidarovi tam bude hostovat také Vojtěch Patrák. Na severu Čech stráví probíhající ročník. Jedná se o hostování bez opce a Sparta bude mít možnost dvaadvacetiletého útočníka v zimě povolat zpět.

Patrák vůbec první duel v nejvyšší soutěži odehrál v roce 2020 na půdě Plzně. Na podzim téhož roku si pak zahrál v Evropské lize proti AC Milán. Jaro 2021 strávil na hostování v Jihlavě, jarní polovinu minulého ročníku zase prožil v Pardubicích, kde si zapsal 12 ligových zápasů a jeden gól. Od začátku letní přípravy ho pak sužovalo zranění.

V Jablonci může vytvořit útočné duo se Sejkem, nastupovat ale Patrák může také v záloze. První příležitost bude mít v neděli proti Hradci.

"Je pro mě samozřejmě jednodušší, když tady mám kluky. Ptal jsem se Sejkyho, než jsem šel sem, jak to tady vypadá. Říkal samé pozitivní věci. Takže jsem do Jablonce šel už s nějakou myšlenkou a jen se mi tady všechno potvrdilo. Jak zázemí, tak spoluhráči jsou super. Takže jsem spokojený, že jsem tady," libuje si Patrák.

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •