Sparta porazila Bulhary, Baník prohrál s Rapidem Vídeň

Většina prvoligových fotbalových klubů se v sobotu představila v přípravných zápasech. Sparta na soustředění v Rakousku porazila bulharského vicemistra CSKA Sofia 2:0. Naopak Baník Ostrava prohrál na soustředění v Rakousku vstupní duel turnaje Thermenland Cup s Rapidem Vídeň 1:2.

Sparťané pilně polykají tréninkové dávky na herním soustředění v Rakousku, ale mezi tím mají naplánováno i pět přátelských zápasů. Jeden z nich, a celkově třetí v pořadí, v rámci rakouské mise hrali proti bulharskému vicemistrovi CSKA Sofia. Do začátku utkání poslal trenér Chovanec silnou sestavu s Blažkem v brance, stoperskou dvojici tvořili Řepka s Hubníkem, ve středu zálohy novic Hoheneder doplňoval Bergra a v útoku se vedle Wilfrieda objevil znovu dlouhán Holenda. Pražané byli v utkání lepším týmem, svého soupeře do výraznějších příležitostí nepustili a dvěma góly z prvního poločasu zaslouženě zvítězili 2:0.

"Je vidět, že když jsme kompletní, tak jsme schopni předvádět kvalitní fotbal. Je dobře, že kluci hráli s chutí," řekl trenér Jozef Chovanec. Zatímco proti Lublani, nováčkovi slovinské ligy, sparťané vyrukovali v obou poločasech s odlišnými sestavami a nesourodá hra trpěla řadou nepřesností, s papírově silnějším CSKA Sofia se jejich výkon zvedl.

"S Lublaní jsme dostali trochu facku a je dobře, že jsme se z toho dokázali rychle oklepat. Asi nám pomohlo i to, že jsme byli trochu odpočatější, přece jen tréninky už nejsou tak tvrdé a měli jsme lehčí nohy, což se projevilo na našem lepším pohybu," uvedl záložník Igor Žofčák, který v druhém poločase nastřelil tyč. "Naše výhra mohla být mnohem výraznější, šancí jsme měli spoustu. Po zápase nás tak může mrzet jenom koncovka," poznamenal Žofčák.

Ostravští prohráli na soustředění v Rakousku vstupní duel turnaje Thermenland Cup s Rapidem Vídeň 1:2. Vedoucí gól Baníku vstřelil už ve čtvrté minutě Mičola, soupeř však dvěma brankami Hofmanna výsledek zvrátil. V pondělí se slezský klub utká se Sturmem Štýrský Hradec o celkové umístění.

"Zápasu by možná více slušela remíza, ale některé šance v prvním poločase jsme nevyřešili. Ovšem užitečná příprava s agresivním a výborně připraveným týmem. Oceňuju morál našeho mužstva, který prokázal a který vzbuzuje optimismus do další přípravy," pochvaloval si navzdory porážce trenér Miroslav Koubek.

Přípravná fotbalová utkání
St. Veit: Sparta Praha - CSKA Sofia 2:0 (2:0)
Branky: 22. Wilfried, 35. Berger.
Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Žofčák (65. Kalouda), Hoheneder (82. Sus), Berger (82. Folprecht), Zeman (77. Střeštík) - Wilfried (50. Vacek), Holenda.
Dietersdorf: Rapid Vídeň - Baník Ostrava 2:1 (1:1)
Branky: 10. a 56. Hofmann - 4. Mičola.
Ostrava: Buček - Zawada (82. Přecechtěl), Neuwirth, Bolf, Tomašák - Marek - Varadi (73. Metelka), Lukeš (62. Wojnar), Lička, Mičola (68. I Hjong-sang) - Zeher (60. Jelič). Trenér: Koubek.
Brusk: Metalurg Záporoží - FK Mladá Boleslav 0:0
Mladá Boleslav: Miller (46. Šeda) - Kalina, Janíček, Rolko, Dalovič - Kysela (46. Mendy), Procházka, Sylvestre (46. Pecka), Táborský (46. Poláček) - Kulič (81. Opiela), Lemessa (72. Řezníček).
Zruč u Plzně: Plzeň - Sokolov 2:1 (1:0)
Branky: 8. Jiráček, 68. Brožík - 82. Kombenec.
Plzeň - I. poločas: Poštulka - Limberský, Navrátil, Hájovský, Lecjaks - Rajtoral, Kolář, Rada, Horváth, Jiráček - Střihavka. II. poločas: Daněk - Kazazič, Ševinský, Bauer, Limberský (65. Lecjaks) - Rajtoral (65. Jiráček), Halama, Horváth (65. Střihavka), Brožík - Mlika, Krbeček. Trenér: Vrba.
Ústí nad Labem - Bohemians Praha 3:2 (2:1)
Branky: 8. Zachariáš, 27. Hyčka, 65. Veselý - 43. Obermajer, 85. Kincl.
Bohemians Praha: Belaň (46. Hlaváček) - Macháček (85. Biboko), Obermajer (46. Horáček), Turtenwald, Smola (46. Lencevič) - Očovan (46. Demeter), Dobeš (65. Adjei), Zoubek, Dohnálek (60. Diarra) - Ibe, Kincl.
Hluboká nad Vltavou: České Budějovice - Jihlava 0:0
Č. Budějovice: Kučera (60. Pešule) - Nitrianský (46. Bakala), Horejš (46. Jasanský), Žižka, Leština (35. Riegel) - Dolejš, Schut, Mezlík, Šíma - Klavík (46. Sedláček), Timm (46. Ondrášek).
Kunovice: Slovácko - Dubnica 2:0 (0:0)
Branky: 51. Valenta, 76. Ondřejka.
Slovácko: Filipko - Randa, Šimáček, Perútka, Urbánek - Racko (52. Gonda), Valenta (63. Grim), Abrahám, Cleber (69. Kubáň) - Švancara (69. Ondřejka), Chmelíček (86. Sládek).