Sparta znovu vyhrála, porazila rezervu Villarrealu

Fotbalisté Sparty Praha ani v dalším přípravném utkání ve Španělsku nenašli přemožitele. V třetím zápasu během herního soustředění ve středu porazili rezervu šestého týmu španělské ligy Villarrealu 2:0. Také sparťané odehráli duel v náhradní sestavě, první poločas v rudém dresu má za sebou i Michal Kadlec, který na Letnou přišel v pondělí.

Spartě se v přípravě zatím daří - archivní foto.

Oba týmy sehrály svižný zápas, v němž sparťané měli navrch především v koncovce. V 13. minutě byl uvnitř šestnáctky faulován Rezek a nařízenou penaltu sám proměnil. Také Villarreal si vytvořil několik šancí ke skórování, ale Spartu zachránilo břevno a skvělý zákrok gólmana Grigara.

Oživení na trávník přinesl příchod Šimáka, který v poslední minutě zápasu přihrál před odkrytou branku Malcharkovi a ten zpečetil sparťanskou výhru.

Trenér Jaroslav Hřebík si pochvaloval jak výsledek, tak skutečnost, že zápas mohli odehrát všichni mladí hráči včetně Kadlece, který v poločase vystřídal Voříška. "Neměl to vůbec jednoduché. Od soboty byl bez zatížení, k týmu se připojil až včera odpoledne a dnes nastoupil k prvnímu zápasu. Ale zvládl to," řekl kouč na webové stránce Sparty.

Sparta Praha - Villarreal 2:0 (1:0)
Branky: 13. Rezek z pen., 90. Malcharek.
Sestava Sparty: Grigar - Šimůnek (60. Kováč), Petráš, Homola, Čech - Rezek, Sivok, Herzán, Voříšek (46. Kadlec), Volek (60. Šimák) - Pacanda (46. Malcharek).