Článek
Slavia v duelu druhého kola nadstavbové části vedla 3:2, a pokud by vítězství udržela, s předstihem by obhájila titul. Její fanoušci ale v sedmé minutě nastavení vběhli na hřiště a v nastalém zmatku se střetli i s hráči soupeře. Surovčíka jeden z mužů polil pivem a další do něj strkali, podle televizních záběrů se zdálo, že slovenský brankář inkasoval i úder světlicí.
„Kromě nějakých fyzických šrámů, kvůli kterým musel ještě na vyšetření do nemocnice, byl jeho největší šrám psychický. Bezprostředně po zápase se zhroutil a ještě v noci nebyl schopen pořádně komunikovat. Před zápasem na něj pokřikovali z tribun s různými gesty a hrozili smrtí jemu a jeho rodině,“ popsal Čupr.
Výtržnosti slávistických fanoušků na 317. pražském derby
Během 317. derby pražských S mezi Slavií a Spartou, hraného v sobotu 9. května, došlo těsně před koncem utkání k výtržnostem domácích fanoušků. Na základě toho byl později zápas kontumován ve prospěch Sparty.
Surovčík po utkání na svém instagramu oznámil, že bude incident řešit právní cestou. Odchovanec Slavie nebyl jediným napadeným sparťanem. Do přímého střetu s fanoušky soupeře se dostali i útočník Matyáš Vojta a obránce Jakub Martinec. „Ti byli také napadeni, ale nebylo to tak intenzivní a dokázali to zvládnout lépe. Doufám, že ti budou úplně v pořádku,“ uvedl Čupr.
Sparta hraje další zápas už v úterý doma proti Plzni. Ještě před úvodním výkopem ve 20:00 by měl padnout verdikt disciplinární komise. V případě kontumace derby ve prospěch hostů by Letenští tři kola před koncem snížili ztrátu na vedoucí Slavii na pět bodů.

Brankář Sparty Praha Jakub Surovčík během derby










